Мастопексия. Що це таке, хірургічна підтяжка грудей, мезоніті, фото до і після

0 8

Мастопексия. Що це таке, хірургічна підтяжка грудей, мезоніті, фото до і після

Підтяжка грудей нитками: що це таке, види ниток, протипоказання і ефект

Вікові зміни і природні (годування грудьми, малорухливість, генетична схильність) призводять до провисання жіночих грудей. Деякі представниці слабкої половини думають, що виправити становище може тільки пластична операція, не знаючи про підтяжки грудей нитками. Ця коригуюча процедура покращує форму грудей, але вона підходить не всім.

Що таке підтяжка грудей нитками?

Згодом у всіх розтягуються м’які тканини, особливо це ставати помітно на грудях великого розміру, опущене її стан виглядає непривабливо і сама жінка страждає при вигляді свого втратив пружність бюста.

Пластична операція хоча і гарантує виправлення вад, але тягне за собою деякі обмеження, довгий відбудовний період і пов’язана з підвищеною травматичністю. Мало хто згодні, щоб їм розрізали шкіру і тканину, а потім жити зі шрамами, нехай навіть вони і маленькі.

Жінкам після 30-ти у яких спостерігається проблемне провисання бюста пропонується пройти процедуру Стек гілок підтяжки грудей для поліпшення її форми. Одночасно з цим можна збільшити розмір бюста, але тільки на один розмір.

Які нитки можуть використовуватися?

У хірургії є спеціальні нитки, які мимовільно розсмоктуються або ж застосовуються їх аналоги – розсмоктується. Витратний матеріал володіє рельєфною поверхнею для надійної фіксації. Вибір одного з варіантів ниток залежить від віку, розміру бюста, підшкірного жиру і очікуваних результатів.

Аптос (Aptos)

Продукт, створений вітчизняними фахівцями, який використовується часто для пластичних і косметологічних процедур, він має властивість саморассасивающіеся. Нитки виготовлені з полімолочной кислоти, яка поступово виводитися з тканин, на їх місці встигає створиться каркас з еластину і колагену. Це відбувається за рахунок нерівній поверхні ниток, які мають спеціальні насічки і невидимі вузлики, вони гарантовано фіксують тканини на заданому рівні і дають їм опускатися.

Часто підтяжка грудей проводитися саме нитками Аптос, так як вони відмінно взаємодіють з тканинами і не відторгаються ними, відмінно поводяться навіть після операцій по збільшенню грудей.

Resorblift

Нитки, виготовлені з молочної і полімолочной (в меншій кількості) кислоти, мають насічки, які утримують тканини на заданій висоті. Resorblift відноситься до розсмоктуючу увазі, але це відбувається тривалий час і може досягати 9 місяців. Що виділяється з ниток кислота біологічно сумісна з людськими тканинами, тому не викликає алергічних реакцій. Нитки, так як і попередній вид, утримує грудей в нормальному стані, результат зберігається протягом трьох років.

Resorblift мають наступні властивості:

 • за рахунок механічних насічок надійно утримують тканини в заданому положенні;
 • надають стимулюючу дію на природне виробництво еластину і колагену, які відповідають за молодість і пружність шкіри.

Золоті та платинові нитки

Вони дійсно виготовлені з дорогоцінних металів, золоті йдуть з матеріалу 999 проби, в кожна нитка товщиною 0,1 мм, такий же розмір мають і платинові їх аналоги.

Підтягнути груди золотими нитками в повному розумінні не вийти, ними можна створюється армований каркас, який перешкоджає провисання бюста в майбутньому. Таким варіантом ниток користуються молоді клієнтки, які помічають у себе перші ознаки провисання.

Платинові і золоті нитки не розсмоктуються, вони залишаються в організмі надовго, згодом навколо них утворюється міцний тургор з сполучних тканин, які стягуються і утримують груди в нормальному положенні. При їх використанні на обличчі вони забезпечують ефект ліфтингу, застосування ниток на грудях не робить такого дії, на це впливає велика вага грудей.

Вибираючи платинові або золоті нитки необхідно знати, що в подальшому їх присутність може утруднити проведення пластичної операції.

Крім того, ряд пластичних хірургів стверджують, що металеві нитки можуть ускладнити в подальшому проведення пластичних операцій. До того ж необхідно врахувати і частина небажаних моментів, які можуть відбутися при їх використанні:

 • висока травматичність введення золотого матеріалу;
 • після використання такого матеріалу не можна користуватися деякими косметичними процедурами, в тому числі і лазерними (а вони користуються особливим попитом через свою ефективності);
 • з плином часу залишилася металева нитка може зламатися і навіть з’являтися на поверхні шкіри;
 • дорожнеча матеріалу не виправдовує ефекту після його застосування.

Зараз вони використовуються вкрай рідко, хіба що такі нитки вибирають, ті, хто вже раніше ними користувався.

Мезоніті

Матеріал, що розсмоктується, що складається з полідіоксанона, зверху він вкритий полігликолевою кислотою. Процес їх виходу з тканин тривалий, і може становити до 280 днів, він починається через 80 днів. Приблизно через 20 днів після потрапляння ниток в тканині, навколо них починає формуватися каркас з волокон еластану і колагену. Він то і підтримує досягнутий стан і розташування грудей протягом довгого часу, навіть після того, як тканини розсмокчуться.

Мезоніті застосовуються для підтяжки грудей в якості профілактики, вони не можуть як їх аналоги – Aptos довго утримувати тканини. До того ж безпечними мезонітямі для таких процедур визнані тільки їх види від корейського і японського виробника, які пройшли сертифікацію.

Показання та протипоказання

Обмеження для підтяжки грудних залоз нитками існують в тому випадку, якщо жінка схильна або має:

 • до утворення рубців і келоїдних рубців;
 • алергій;
 • онкологічне захворювання;
 • аутоімунні та інфекційні хвороби;
 • в її організмі протікають запальні процеси;
 • вона вагітна або проходить період грудного годування;
 • грибкові, бактеріальні та вірусні захворювання;
 • діабет;
 • хвороби, пов’язані з системою крові.

З огляду на, що підтяжка має ряд обмежень, її застосування може бути виправдане тільки в певних випадках:

 • для усунення птозу грудей, коли тканини і обсяг бюста зберегли свої нормальні показники, а птоз має не сильно виражені ознаки;
 • для профілактики мастоптоз, йде після операцій зі зменшення молочних залоз з метою запобігання їх провисання в подальшому;
 • для підтягування грудей, яка тільки почала обвисати.

Як проходить процедура?

Нитки вводяться на глибину, що не перевищує 5 мм, але так, щоб вона була непомітна на поверхні бюста. Таке введення виключає пошкодження нервів і судин, для введення використовується спеціальна голка, щоб її легко розташувати в заданій проекції роблять ледь помітні надрізи.

Процес підтяжки грудей мезонітямі і їх аналогами виглядає наступним чином:

 1. Лікар наносить на бюст пацієнтки розмітку, по якій будуть проходити нитки.
 2. Вводиться наркоз підшкірно, якщо обсягу роботи трохи і у пацієнтки низький поріг чутливості, то можуть обмежитися і місцевою анестезією.
 3. Зона, задіяна в процедурі, обробляється антисептиком.
 4. Підготовлені нитки в кількості від 4 до 8 штук, нарізаються довжиною до 7 см. Ведеться прошивання грудей, в обраних лікарем напрямках.
 5. Після вилучення голки з тканин, її залишок обрізається, це місце накривається пластиром і до нього додається лід, який тримається до півгодини.

Вся процедура підтяжки триває близько 2 годин.

період відновлення

Після процедури груди не варто чіпати і вже тим більше масажувати, її потрібно акуратно змащувати спеціальними засобами для розсмоктування синців і зменшення набряклості.

Двічі в день місця проколів обробляються антисептиком, щоб уникнути зараження і появи гною, також не забувати, як можна частіше прикладати лід.

Якщо пацієнтка почуває больові відчуття, то їй необхідно приймати знеболюючі препарати.

Вільно рухати руками і займатися спортом можна тільки через два тижні, в цей час можна переходити до салонним процедурам, спрямованим на поліпшення форми грудей і поліпшення ліфтинг-ефекту від підтяжки нитками.

Сауни і теплі ванни заборонені, варто протягом місяця обмежитися прийняттям душу.

Остаточний результат можна буде побачити через 3 місяці, тоді ж буде знято всі обмеження.

Можливі негативні наслідки

Залежно від особливостей клієнтів і їх фізичної підготовки вони можуть зіткнутися з такими явищами, як:

 • Втягнення. Коли на поверхні грудей раптом з’являться поздовжні вм’ятини, вони виникають між ушитими нитками, в таких місцях шкіра, як би просідає через втрату нею пружності.
 • Слабке підтягування бюста. З віком вирішення проблеми з обвислими грудьми ускладнюється, і вшиті мезоніті не можуть достатньо підтягнути тканини.
 • Видимість ниток. Іноді при близькому розташуванні матеріалу від поверхні шкіри, вони починають просвічувати крізь неї або з часом самі просуваються ближче до епідермісу. Вони проявляються тонкими смужками.
 • Запалення. Осередок розташовується в місцях введення ниток, що відбувається через недотримання рекомендацій під час реабілітації.

Ефект від Нитяні ліфтингу грудей

Зважившись на підтяжку бюста нитками, варто очікувати:

 • помітне поліпшення форми грудей;
 • мінімальний відновлювальний період, не потрібно відпрошуватися з роботи на кілька місяців;
 • відбувається поліпшення стану тканин;
 • після процедури немає шрамів і інших видимих ​​ознак операційного втручання.

Підтяжка грудей нитками дає можливість відновити втрачену пружність невеликого бюста без хірургічного втручання і встановлення імплантатів. Поліпшується обмін речовин і стан тканин.

Що таке підтяжка грудей нитками

Підтяжка грудей нитками – це коригувальна процедура, метою якої є поліпшення форми грудей без операції. Цей метод для Росії відносно новий, але його вже освоїло велика кількість пластичних хірургів.

В даний час воно позиціонується як заміна пластичної операції, що створює у жінок завищені очікування по відношенню до результатів процедури. Насправді ж Стек гілок підтяжка грудей має серйозні обмеження і підходить далеко не всім.

Тому давайте розглянемо основні факти, щоб не потрібно було платити пластичного хірурга за марну консультацію.

Які нитки можуть використовуватися

Аптос (Aptos)

Нитки Аптос є розробкою вітчизняних фахівців. В даний час для підтяжки грудей використовуються як рассасивающіся, що складаються з полімолочной кислоти, так і не розсмоктуються нитки з поліпропілену.

 • AptosLightLiftBody.

Складаються з полімолочной кислоти. Поступово розсмоктуються в тканинах, залишаючи на місці проходження ниток каркас з новоствореного колагену і еластину.

Самі по собі вони не гладкі, мають невеликі вузлики і насічки, які надійно фіксують тканини і утримують їх на потрібному рівні.

В даний час застосовуються для корекції форми молочних залоз найбільш часто.

 • Aptos Needle іAptos Excellence Body.

Два види поліпропіленових ниток, які не викликають реакції відторгнення організму. Використовуються в тих випадках, коли об’єм грудей (і, відповідно, її вага) великий. Наприклад, після збільшує маммопластики.

Resorblift

Складаються з молочної кислоти. Розсмоктуються довго, протягом 8-9 місяців, постійно виділяючи молочну кислоту. На 100% біологічно сумісні з тканинами людського тіла, тому не викликають реакції відторгнення або алергії.

Здійснюють:

 • ревіталізірующее дію (стимулюють обмінні процеси в тканинах, зокрема вироблення колагену і еластину);
 • механічна дія (мікронасічкою утримують тканини на потрібному рівні).

Мезоніті

Зроблені з полідіоксанона. Зверху покриті полігликолевою кислотою. Розсмоктуються поступово, залишаючи замість себе каркас з колагенових і еластинових волокон, що подовжує ефект процедури.

Наочно це можна представити так: мезоніті вводяться в тканини, обростають футляром з колагену і еластину, розсмоктуються, а їх футляр залишається, продовжуючи забезпечувати підтримку тканин.

Самі вони знаходяться в тканинах близько 80 днів, потім починають поступово розсмоктуватися. Через 20 днів після їх введення починає формуватися сполучно-тканий футляр. Повністю і без залишку розсмоктуються протягом приблизно 280 днів. За допомогою мезонітей тканини не натягують, як це роблять за допомогою Аптос.

Наприклад, у мезонітей немає вузликів і насічок, які можуть утримувати тканини в новому положенні, тому мета використання мезонітей насамперед профілактична.

На сьогоднішній день пройшли необхідну сертифікацію і визнані безпечними тільки два види. Це LeadFineLift, які виробляють в Кореї, і Beaute`Lift V Line, які виготовляють в Японії.

Золоті та платинові нитки

Золоті нитки насправді зроблені із золота 999 проби. У кожної нитки 24 карата золота. Товщина 0,1 мм. Те ж і з платиновими. У деяких випадках дорогоцінні нитки використовують для армування грудей, тобто для створення каркаса з тонких зволікань, які будуть утримувати шкіру від обвисання. Підняти груди за допомогою дорогоцінних ниток не вийде.

Нитки з золота і платини розсмоктується. Вони покриваються тонкою капсулою зі сполучної тканини, яка при дозріванні стягується. На обличчі таке стягування капсул навколо дротяного каркаса може давати невеликий ефект ліфтингу. На грудях ж такий ефект помітний не буде, так як вага тканин грудей набагато більше.

Крім того, ряд пластичних хірургів стверджують, що металеві нитки можуть ускладнити в подальшому проведення пластичних операцій.

переваги

 • Немає необхідності в проведенні наркозу.

Процедура виконується з використанням місцевого знеболювання. Пацієнтка при цьому знаходиться в свідомості і може спостерігати за процесом.

 • Немає ризику появи рубців.

Для введення ниток використовують проколи шкіри. Ніяких розрізів. Отже, ніяких рубців.

 • Мінімальний відновний період.

Травматизація тканин при введенні ниток мінімальна, а це значить, що загоєння відбувається швидко, не потрібно дотримуватися численні обмеження.

 • Ні сторонніх тіл в організмі.

Для поліпшення форми грудей немає необхідності використовувати філери або силіконові імплантати.

 • Поліпшується стан тканин.

У безпосередній близькості від ниток посилюється кровотік. Якщо до складу ниток входять речовини, що поліпшують обмін речовин (полімолочна кислота), то це додатково підсилює обмінні процеси і покращує стан тканин.

Відео: Як Підтягти Груди без Операції?

обмеження

 • Можна використовувати для корекції форми мініатюрної грудях, обсяг якої максимально відповідає 2 розміром.
 • Ефект процедури триває в середньому до року, поступово зменшуючись.

показання

З урахуванням обмежень, підтяжка грудей нитками має невеликий перелік ситуацій, де вона буде ефективною.

 • Профілактика мастоптоз.

Використовується після операцій мастопексії і зменшення обсягу молочних залоз як додатковий захід для профілактики подальшого опущення тканин грудних залоз.

 • Усунення птозу грудей.

Використовується тільки у тих, у кого збережений обсяг залізистої тканини молочної залози, птоз виражений мінімально (почалося згладжування нерівності залози над соском). Тільки в цьому випадку нитки дадуть прекрасний результат.

Відео: Light Lift Body новинка Нитяні підтяжок Аптос

Протипоказання

 • вагітність і період грудного вигодовування;
 • схильність до формування келоїдних і гіпертрофічних рубців;
 • інфекційні, аутоімунні захворювання;
 • захворювання шкіри бактеріальні, грибкові або вірусні;
 • місцеві запальні процеси шкіри та підшкірної клітковини;
 • алергія;
 • захворювання системи крові;
 • онкологія;
 • цукровий діабет

Як їх вводять

Нитки зазвичай вводять на глибину 3-5 мм. Це досить для того, щоб вона не була видна на поверхні. Але при цьому немає ризику пошкодження судин і нервів.

Фото: голки для підтяжки шкіри нитками

Для їх введення використовується спеціальна голка, яка вводиться на потрібну глибину через невеликий розріз і проводять по контуру до невеликого розрізу, через який голку дістають.

Читайте тут, як застосовується гіалуронова кислота в косметології, і які можуть бути побічні ефекти.

З’явилися сильні розтяжки після годування грудьми? Дізнайтеся, як від них позбутися за цією адресою.

Як проходить процедура

За часом процедура займає близько двох годин. Виконується вона в умовах операційної або процедурного кабінету, де є можливість покласти пацієнтку і забезпечити необхідну стерильність.

 1. На шкіру пацієнтки наносять спеціальну розмітку, по якій лікар буде мати у своєму розпорядженні нитки в шкірі.
 2. Як знеболювання застосовується внутрішньовенний наркоз. Значно рідше лікар може обмежитися місцевим знеболенням.
 3. Шкіру в районі проведення процедури обробляється антисептиком.
 4. Залежно від способу розташування каркаса з ниток під шкірою під час процедури може використовуватися різна кількість ниток. В середньому необхідно використовувати 4-8 ниток для кожної грудей.
 5. Середня довжина ниток – 7 см. Але прошити ниткою можна тканини трохи більшої довжини, що в подальшому створить оптимальні умови для скорочення шкіри, яке відбувається за рахунок клітинного оновлення.
 6. Молочна залоза може прошиваться нитками в різних напрямках. Найчастіше нитки розташовуються концентрично навколо грудної залози. Але може бути і так, що більшість ниток буде використано для прошивання шкіри грудей в області нижче соска. Зазвичай однією з ниток весь каркас кріпиться до ключиці.
 7. Після того, як голка або канюля витягуються зі шкіри, надлишок нитки обрізається.
 8. Шкіра знову обробляється антисептиком. Зони уколів або невеликих розрізів, через які вводилася голка або канюля, заклеюються пластиром.
 9. До місця введення ниток прикладають холод на 20-30 хвилин.

відновлювальний період

У перші кілька днів груди не варто масажувати, мазати препаратами для розсмоктування синців, якщо такі з’явилися, або користуватися препаратами для зменшення набряку.

Два-три рази на день місця проколів шкіри або розрізів необхідно обробляти антисептиком. Якщо набряк не сходить, то по кілька разів на день до місця введення ниток необхідно прикладати холод.

При болях можна приймати знеболюючі препарати в міру необхідності.

Можна починати виконувати салонні процедури, які спрямовані на поліпшення форми грудей і стягування шкіри, якщо під час процедури нитки не тільки вводилися, але і злегка натягалися для більшого ліфтинговий ефект. Протягом місяця бажано відмовитися від будь-яких теплових процедур. Це стосується як відвідування сауни та солярію, так і прийняття ванни. Дозволено тільки теплий душ.

несприятливі наслідки

 • Втягнення.

Освіта поздовжніх втягнення відбувається в тих місцях, де м’які тканини «просіли» між поруч розташованими нитками. Зазвичай бувають у тих пацієнток, шкіра яких втратила пружність.

 • Немає можливості значно підняти груди.

Нитки не дозволяють вирішити проблему надлишків шкіри, які завжди є при мастоптоз. Крім того, можлива поява дрібної складчастості і пухкості шкіри над рівнем сосково-ареолярного комплексу в тих випадках, коли пружність і здатність шкіри стягуватися знижуються.

 • Контурування нитки.

Може бути в тих випадках, якщо нитки вводять близько від поверхні шкіри, або якщо самостійно переміщаються ближче до поверхні шкіри. У цих випадках вони стають помітними на поверхні шкіри у вигляді тонких виступаючих смужок.

 • Прорізування нитки.

У тих випадках, коли вага молочних залоз значний, м’які тканини можуть просто прорізатися в місцях найбільшого навантаження на нитки. При цьому вони зберігають колишнє своє розташування, а тканини залози опускаються.

 • Запалення в області введення нитки.

Нечасте ускладнення, але, тим не менше, воно може розвинутися в тих випадках, якщо разом з нею в тканини потрапляють мікроорганізми, і імунна система не може з ними впоратися.

Думка пластичних хірургів

Досить велика кількість практикуючих пластичних хірургів сходяться на думці, що підтяжка подтяжкагрудімезонітяміілі будь-якими іншими нитками – неефективна процедура, яка значно частіше дає ускладнення, ніж позитивні результати. Відбувається це навіть в тих випадках, коли фахівець визнає ефективність Нитяні ліфтингу для обличчя.

На обличчі добре розвинені м’язові і сухожилкові елементи. М’язи обличчя кріпляться з одного боку до кісток, а з іншого боку вплітаються в шкіру. Тому на обличчі каркас з ниток є за що зафіксувати. Плюс вага м’яких тканин обличчя не так уже й великий.

Груди в цьому плані влаштована інакше. Вона має велику вагу. І єдина точка фіксації для неї – це ключиця. І то не всі методики передбачають фіксацію отриманого каркаса з ниток за ключицю.

Найбільш скептично налаштовані лікарі стверджують, що ефект поліпшення форми грудей після введення ниток обумовлений звичайним набряком, який розвивається у відповідь на пошкодження тканин, і після розсмоктування набряку йде і ефект від процедури. Тому цей метод більшість фахівців вважає неефективним, і не рекомендує його своїм клієнтам, щоб не псувати собі репутацію, використовуючи метод, який не може дати гарантованих результатів.

Чи можна дістати нитки, якщо результат не влаштовує?

Будь-які нитки можна дістати. Розсмоктуються дістають до того, як вони почнуть значно розсмоктуватися, так як в цьому випадку можливо, що фрагменти залишаться в тканинах і почнуть контуріровани після того, як їх зрушать при спробі витягнути назовні.

Для того, щоб їх отримати, використовується інструмент, який зовні нагадує гачок для в’язання. Цим гачком через маленький розріз шкіри нитки витягуються по одній.

Якщо вони не промацуються і не видно зовні, то знайти їх можна за допомогою ультразвуку.

Мастопексия: все, що ви хотіли знати про підтяжки грудей

Говорячи про пластику грудей, ми зазвичай маємо на увазі збільшення або коригування форми. Тим часом, не меншою популярністю серед дівчат по всьому світу користується інша операція з області естетичної хірургії – мастопексия (або підтяжка грудей).

З метою підвищення грамотності в цій безумовно важливій галузі, ми попросили пластичного хірурга відповісти на головні питання: про відмінності мастопексії від маммопластики, показання до її проведення, ризики, міфах, післяопераційному періоді і важливі особливості.

Константинов Микола Геннадійович,
пластичний хірург.

Чим мастопексия відрізняється від маммопластики?

Обидві ці операції проводяться на грудях (молочних залозах), але давайте розберемося докладніше. Поняття «маммопластика» досить широко. Якщо почати з розбору сенсу, то дослівно це створення форми молочних залоз, формування молочних залоз (від латинського mamma – молочна залоза, plastica – створення, формування). Під цим терміном можна розуміти і збільшення молочних залоз (ендопротезування, липофилинг), і зменшення молочних залоз (редукційна маммопластика) і повторні втручання (перепротезірованіе, видалення молочних залоз).

Що стосується терміну «мастопексия», то його зміст більш вузький (з ін. Грецької мови μαστός означає посудину, що нагадує за формою молочну залозу, а «Пекс» перекладається фіксація), і має на увазі під собою підтяжку молочних залоз для усунення їх опущення.

Які показання існують для підтяжки грудей?

Основним показанням для підтяжки грудей є опущення (птоз) молочних залоз. Розрізняють декілька ступенів птозу. При першого ступеня опущення сосково-ареолярную комплекс (сосок і ареола) буде розташовуватися на рівні субмаммарний складки (складка шкіри, або борозна, яка знаходиться під молочною залозою). Друга ступінь птозу характеризується опущенням соска і ареоли нижче субмаммарний складки. При третього ступеня ми бачимо, що сосок і ареоли знаходяться на нижньому полюсі (в нижній точці) звисає вниз молочної залози. При кожній ступеня може бути обрана різна методика операції.

Наскільки ця операція складна і небезпечна?

Перш за все, хотілося б сказати, що простих і безпечних операцій не буває. Існує багато видів мастопексії: в одних випадках це триває недовго і поверхнева операція (шкірна мастопексия), а в інших – більш складне втручання з великою кількістю ризиків. У будь-якому випадку, важливо серйозно ставитися до такого лікування і підходити до питання обдумано.

Які бувають ускладнення після підтяжки грудей?

Необхідно розмежувати дві групи ускладнень. Перша – виникає в ранньому післяопераційному періоді. Це може бути кровотеча і утворення гематоми. Зустрічається рідко, вимагає повторного втручання для остаточного гемостазу (зупинка кровотечі) і евакуйовано гематоми. У більшості випадків не впливає на остаточний результат операції. Ще більш рідкісними ускладненнями є ускладнення запального типу – нагноєння гематоми внаслідок пізнього діагностування, післяопераційної рани. Також можуть виникнути порушення харчування шкіри і м’яких тканин (трофічні порушення), що проявляється у вигляді розбіжності швів, крайових некрозів шкіри в області вертикального розрізу або в області ареоли і соска. Кожне ускладнення вимагає свого диференційованого лікування.

Друга група ускладнень, або, правильніше сказати, небажаних ефектів операції – виникає в пізньому післяопераційному періоді. У неї можна включити формування широких рубців, шкірних складок в області вертикальних або горизонтальних рубців, раннє птозірованіе (опущення) грудей після операції, порушення чутливості шкіри сосків і молочних залоз, деформація грудей.

Чи не доведеться робити повторну підтяжку через кілька років?

Як правило, операція виконується для отримання стабільного результату протягом 5-7-10 років. Але є багато причин, які можуть цьому перешкодити. Перша, і, на мій погляд, найбільш значуща – це обсяг молочних залоз. Основним чинником, що діє для формування птозу є гравітаційна сила (сила тяжіння), і чим більший об’єм (а відповідно і вага) грудей, тим швидше вона буде опускатися.

Як відомо, навіть при сприятливих умовах молочні залози у будь-якої жінки опускаються в середньому на 1 сантиметр за 5 років – і це самі мінімальні зміни. Також необхідно враховувати еластичність і щільність сполучної тканини молочних залоз, шкіри. Плюс, у багатьох жінок з часом змінюється вага: хтось худне і тоді може зменшитися і об’єм грудей, а деякі, навпаки, поправляються і тоді молочні залози з більшою силою опускаються.

До операції бажано підійти в тому вазі, з яким вам комфортно жити і підтримувати його після операції. Якщо ви налаштовані на схуднення, то я рекомендую виконувати втручання вже після цього.

Наскільки довгим і болючим буде післяопераційний період?

У ранньому післяопераційному періоді (1-3 добу) проводиться знеболення. Як правило, болю не бувають інтенсивними і носять помірний характер в перший і другий день після операції, потім больовий синдром зменшується. Для профілактики інфекційних ускладнень призначається антибактеріальна терапія.

Час перебування в стаціонарі зазвичай не перевищує 1-2 діб. Надалі буде потрібно амбулаторне зняття швів (через 5-6 днів після операції) і 2-3 перев’язки з інтервалом в тиждень. Обов’язковою є носіння компресійного білизни на грудях протягом 4 тижнів. На додаток до цього, рекомендується обмежити фізичні навантаження і підйом вантажів більше 5 кілограмів терміном на один місяць.

Чи правда, що після підтяжки залишається більше рубців, ніж після збільшення імплантатами?

Залежно від обраної методики операції рубці можуть бути різної локалізації і довжини. При збільшення грудей за допомогою імплантантів рубці можуть бути в пахвових областях, в області субмаммарний складки або по нижньому краю ареол. Довжина такого рубця – в середньому від 4 до 5 см з кожного боку.

При підтяжки молочних залоз доступ може бути ціркумареолярним – рубець залишається навколо ареоли і як би окреслює її. При цьому при вертикальній підтяжки рубець нагадує «ракетку» – він розташовується навколо ареоли і потім опускається вертикально вниз. Якщо птоз виражений, то рубці можуть залишитися навколо ареол і у вигляді перевернутої букви «Т», яка йде від ареоли вниз.

Тобто, після деяких видів мастопексії рубці можуть бути малопомітними (навколо ареол), але частіше вони дійсно помітніше і більше по протяжності, ніж при ізольованому збільшенні імплантатами.

Чи можна поєднати підтяжку грудей і маммопластику в одній операції?

Коли мова йде про збільшує маммопластике, то поєднання таких операцій проводиться досить часто. Основною скаргою жінок, які звертаються до пластичного хірурга в таких випадках, буде не тільки опущення молочних залоз, а й їх запустіння (зменшення обсягу). Після підтяжки грудей обсяг молочних залоз не збільшується і пацієнтка залишається з таким обсягом, з яким прийшла. Тому для наповнення верхнього схилу молочних залоз або для збільшення їх загального обсягу виконується одномоментна операція – мастопексия і ендопротезування молочних залоз. Але при подібних операціях вкрай важливо вибрати якісні та максимально безпечні імплантати: в своїй практиці найбільш часто я використовую продукцію Mentor.

Чи правда, що після мастопексії пропадає чутливість грудей?

У ряді випадків може спостерігатися зниження чутливості шкіри сосків і ареол. Але найчастіше чутливість відновлюється, залишившись зниженою тільки у 14-15% жінок.

Чи можна робити мастопексію до пологів?

Чому виникає це питання? При мастопексії часто перетинається тканину молочної залози, змінюється конфігурація молочної залози, що може вплинути на функцію лактації – зменшиться кількість молока при годуванні. Крім того, при зміні (зниженні) чутливості в області сосків вони можуть по-іншому реагувати на дотик дитини при захопленні соска (але такі порушення чутливості виникають рідко) .З усього сказаного напрошується висновок, що мастопексію все-таки краще робити після пологів.

Однак існує й інша точка зору. Коли мова йде про вагітність через якийсь невизначений час, а проблема з формою грудей досить актуальна, то жінки вибирають більш активну позицію. Чому? Будь-яка естетична операція спрямована на підвищення якості життя (нормалізація самооцінки, підвищення впевненості в собі, можливість вести себе більш вільно і багато іншого). Через 3-5 років всі дуже сильно змінитися, будуть інші завдання, можливості, бажання. І психологи рекомендують не відкладати життя на потім, так що вибір в будь-якому випадку тільки за вами.

Яким способом відбувається процедура мастопексії?

Дана операція проводиться під загальною анестезією (за винятком невеликих шкірних мастопексії, які можна виконати під місцевою анестезією). Перед операцією робиться розмітка, коли хірург «малює» кордону молочних залоз, лінії майбутніх розрізів, відшарування тканин. Тривалість операції може бути різною – від 30-40 хвилин при шкірної мастопексії до 2,5-3 годин при підтяжки з одночасним ендопротезування. Після операції пацієнтку транспортують в палату післяопераційного перебування, де вона повністю приходить до тями, а потім переводять у звичайну палату.

Які аналізи необхідно здати перед процедурою і чому можуть відмовити в проведенні операції?

Існує стандартний мінімум обстеження для планової операції. Додатково необхідна консультація мамолога. При наявності хронічних захворювань судин (варикозна хвороба) також необхідний огляд у флеболога. Плюс, небажано виконувати операцію під час перших днів менструального циклу, більш оптимальний термін – середина циклу.

Відмова у проведенні операції може бути дан через наявність протипоказань до операції: місцеві запальні зміни шкіри і м’яких тканин, гострі захворювання, загострення хронічних захворювань, онкологічні хвороби. Перед операцією обов’язковий огляд лікаря-терапевта з висновком про виявленої патології. Анестезіолог детально уточнить всю важливу для нього інформацію і розповість про плановане анестезіологічному посібнику.

 

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.