Класичний масаж усього тіла. Відео уроки для початківців, користь, техніка і методика

0 39

Класичний масаж усього тіла. Відео уроки для початківців, користь, техніка і методика

Відео

Погладжування. Уроки класичного масажу

У цьому відео наводяться наочні приклади технічного виконання основних і допоміжних прийомів погладжування, які детально описані в статті «Погладжування». Даний ролик призначений, головним чином, для самостійно вивчення і освоєння прийомів класичного масажу в домашніх умовах, але, можливо, буде корисний і професійним масажистам.

Вижимання. Уроки класичного масажу

У цьому відео наводяться наочні приклади технічного виконання основних і допоміжних прийомів вичавлювання, які детально описані в статті «Витискання». Даний ролик призначений, головним чином, для самостійно вивчення і освоєння прийомів класичного масажу в домашніх умовах, але, можливо, буде корисний і професійним масажистам.

Розтирання. Уроки класичного масажу

У цьому відео наводяться наочні приклади технічного виконання основних і допоміжних прийомів розтирання, які детально описані в статті «Розтирання». Даний ролик призначений, головним чином, для самостійно вивчення і освоєння прийомів класичного масажу в домашніх умовах, але, можливо, буде корисний і професійним масажистам.

Розминка. Уроки класичного масажу

У цьому відео наводяться наочні приклади технічного виконання основних і допоміжних прийомів розминання, які детально описані в статті «Розминка». Даний ролик призначений, головним чином, для самостійно вивчення і освоєння прийомів класичного масажу в домашніх умовах, але, можливо, буде корисний і професійним масажистам.

Вібрація. Уроки класичного масажу

У цьому відео наводяться наочні приклади технічного виконання основних і допоміжних прийомів вібрації, які детально описані в статті «Вібрація». Даний ролик призначений, головним чином, для самостійно вивчення і освоєння прийомів класичного масажу в домашніх умовах, але, можливо, буде корисний і професійним масажистам.

Масаж спини (всі відділи хребта)

Цей відео урок містить навчальний матеріал з масажу спини (всі відділи хребта), за авторською методикою, яка підійде як для проведення процедури в домашніх умовах, так і для професійних масажних салонів. Даний відео ролик націлений на навчання масажу спини, для лікування і профілактики захворювань опорно-рухового апарату, і інших органів.

Масаж шийного відділу хребта

В даному відеоролику представлений навчальний матеріал з масажу шийного відділу хребта і шийно-комірцевої зони. Ця авторська методика корисна при лікуванні, і профілактиці різних патологій шийного сегмента хребетного стовпа, для зміцнення м’язового корсету, стимуляції обмінних і відновних процесів, усунення м’язового напруги

Масаж грудного відділу хребта

В даному відеоролику представлений навчальний матеріал з масажу грудного відділу хребта. Така методика корисна при лікуванні, і профілактиці різних патологій грудного сегмента, для зміцнення м’язового корсету, стимуляції обмінних і відновних процесів, усунення гіпертонічного м’язового напруги, а також для підвищення імунного захисту організму

Масаж поперекового відділу хребта

В даному відеоролику представлений навчальний матеріал з масажу поперекового відділу хребта в домашніх умовах. Така методика корисна при лікувальному, чи профілактичному масажі попереку, коли потрібне проведення оздоровчих заходів з метою зміцнення здоров’я, гігієни різних захворювань поперекового відділу, усунення хворобливих проявів.

Уроки правильного масажу: техніка, атмосфера, ефективність

Масаж – одне з найперших напрямів в медицині. Виникнувши кілька тисяч років тому на сході, цей напрямок анітрохи не втратило своєї актуальності і здатне надати тілу пацієнта значну користь. При правильному виконанні відбувається не тільки відновлення фізичного здоров’я, а й душевну рівновагу.

При сучасному рівні медицини езотеричні напрямки не визнаються в нашій країні. Проте багато хто використовує сукупність рефлекторного і механічного впливу на тканини, як засіб відновлення після важкого трудового дня. А їхати в спеціальний салон бажання не виникає. В цьому випадку краще всього зрозуміти, як навчитися робити масаж в домашніх умовах.

Вдома і стіни допомагають. Відчуття захищеності і близькості з улюбленими людьми дозволять максимально розкрити потенціал прийомів розтирання тіла руками. Користь для здоров’я буде максимальна. Використання технік дозволяє також налагодити максимально близький духовний контакт з партнером.

Уроки масажу: вступна частина про користь масажу та зручність проводити його будинку

При регулярному застосуванні масажу можна домогтися наступних позитивних моментів для здоров’я пацієнта:

 • нормалізується кровообіг в організмі;
 • знімається стан втоми;
 • поліпшується робота серця і судин у тілі;
 • поліпшується процес сну і відпочинку;
 • поліпшуються обмінні процеси;
 • нормалізується психічне здоров’я людини;
 • знімається м’язове навантаження;
 • запобігають спазми мускулатури;
 • припиняються багато больові відчуття;
 • знімається набряклість кінцівок та інших ділянок тіла;
 • припиняються нервові розлади;
 • йдуть застійні явища в тілі.

Загальний масаж, який виконується в домашніх умовах робить благотворний вплив на весь організм в цілому. Досягається ефект омолодження. При відсутності протипоказань, цей метод оздоровлення один з найкращих.

При виконанні техніки розминання тканин руками зменшується ризик розвитку вікових хронічних патологій. Знижується рівень підшкірних жирових відкладень. Шкіра стане еластичною і гладкою. Процес травлення стане нормалізованим.

У головному мозку буде активно вироблятися гормон серотоніну. Він максимально поліпшить настрій пацієнта і забезпечить хорошим настроєм на довгий час. Покращаться показники імунітету людини.

Масаж може виконуватися як на всьому тілі пацієнта, так і на окремій ділянці. Наприклад, якщо у людини хвора спина, то виконання оздоровчої техніки на хребті забезпечить поліпшення стану здоров’я, зніме больові відчуття.

Якщо у людини набрякають ноги, то масаж, що виконується на тканинах і м’язах нижніх кінцівок, зніме набряклість і скоротить обсяг набряклості в майбутньому. Те ж правило відноситься і до інших проблемних ділянках тіла, які не дають людині добре і якісно жити.

Безперечна користь полягає в поліпшенні шкірного покриву. Шкіра – найбільший орган людини. Під час впливу на тканини видаляються омертвілі ділянки шкіри. Відтінок шкіри стає здоровим і рожевим. Відновлюється пружність. Механічні пошкодження шкірного покриву швидше проходять. Поліпшується насичення шкірного покриву кров’ю і киснем.

Під час сеансу з організму виводяться токсини і шкідливі хімічні речовини. Якщо стан шкіри поліпшується, то обмінні процеси в тканинах стають краще і ефективніше.

При домашньому масажі часто використовується вплив на такі ділянки тіла, як обличчя, руки, ноги. Відбувається косметичний ефект, особливо якщо використовуються крему і масла. Шкіра омолоджується і стає еластичною, міцною. Посилюється функція дихання людини. Вдих і видих стають глибшими.

Підготовка кімнати до масажу

Перш ніж дізнатися, як навчитися робити масаж, потрібно зрозуміти в чому полягає підготовка масажною кімнати. Місце де проходить процедура має носити сакральний сенс. Створення справжньої атмосфери виконується за рахунок достатньої кількості світла і повітря в приміщенні.

Вільного місця повинно бути рівно стільки, щоб масажист мав можливість спокійно переміщатися навколо пацієнта. Поруч з місцем, де лежить пацієнт повинен бути столик або тумба, на якій будуть розміщені вологі рушники, крему, ефірні масла. Все повинно бути в легкій доступності.

Атмосфера повинна мати у своєму розпорядженні до гостинності і розслабленості. Світло повинен бути природним, неяскравим. Якщо використовується природне освітлення, то його краще приглушити. Температура приміщення повинна бути комфортною для пацієнта. Так як він в більшості випадків оголений або використовується тільки нижня частина одягу найкраща температура – 25 градусів тепла. Ні жарко і не холодно. Повітря повинен бути чистим. Іноді наповнений ароматним запахом ефірних масел і кремів.

До таких запахів добре ставляться:

Вибір ароматизатора залежить від того, який ефект потрібно отримати. Лимон сприяє порушенню нервової системи, сосна розслабляє. Запах можна створити, додавши кілька крапель олії в воду і розпорошити по приміщенню за допомогою пульверизатора або за допомогою ароматичної лампи.

Важливо попередньо привести кімнату в порядок і подбати про відсутність пилу в приміщенні.

Основна інструкція для масажу

Масаж не терпить суєти. Кожен рух має бути правильно підібрано, до місця і з достатньою силою тиску на ділянку тіла. Тому час сеансу тривалий: 45-60 хвилин.

Перед тим як почати процедуру варто встановити, який ефект бажаний після неї. Якщо планується досягнення розслабляючого ефекту, то доцільно використовувати прийоми розслабляють м`язи (наприклад, поплескування). І робити упор на вплив для основних груп м’язів. На спині це м’язи попереку, на ногах – область стегон, на руках – біцепси.

Важливо правильно розуміти, на яку точку впливати слабо, а на яку з підвищеною силою. Велика частина рухів виконується по току лімфи. Основні відділи та способи їх масажу вказані в таблиці нижче:

Використовуючи загальний класичний масаж обличчя і спини Ви позбудетеся від втоми і заповните життєву енергію

Класичний масаж – чудовий метод оздоровлення всього тіла, і профілактичний метод від багатьох захворювань.

Правильно виконуючи масаж можна позбутися від болю в тілі, поліпшити кровообіг шляхом його стимуляції, поліпшити регенеративні здатності організму і багато іншого і все це без використання медикаментів.

Загальний класичний масаж: опис

Головні принципи загального класичного масажу розробили ще в 19 столітті російські доктора. Для правильного масажу необхідно плавне виконання всіх рух. Один рух має плавно переходити в інше, без різких ривків.

Захоплювати необхідно множинні зони поверхні тіла з м’якими і безболісними натисканнями на певні точки, що стимулюють організм.

Варто відзначити, що кращого лікувального і релаксуючого дії від проведеної терапії можна домогтися при виконанні його в лазні. При цьому досягається найбільш відчутний терапевтичний ефект.

В ході масажу вплив на точки має потроху збільшуватися, але так само воно не повинно бути болючим , а до кінця маніпуляцій повинен бути перехід до м’яких погладжують рухів.

Для людського тіла саме такий тип впливу найбільш прийнятний, тому що тільки таким чином можна стимулювати і поліпшити кровообіг, тобто стимулювати трофікутканин і виведення негативних метаболітів.

Головне правило, яким потрібно керуватися в класичному масажі це його проведення по лініях лімфатичних судин до лімфовузлів для кращого виведення шлаків і інших негативних продуктів метаболізму з периферичних тканин.

Зараз є популярними багато різновидів масажу. Найвідоміші серед виконуваних практик – класичний і лікувальний масаж.

Особливості

Яка ж між ними різниця?

Найбільш оптимальним способом профілактики найрізноманітніших захворювань являє собою класичний масаж. Його використовують як загальнооздоровчий комплекс вправ, для поліпшення загального стану і самопочуття пацієнта. До його різновидам відносять:

 • оздоровчо-профілактичний;
 • гігієнічний;
 • релаксуючий (розслабляючий) типи.

За властивостями впливу на організм як класичний, так і лікувальний особливих відмінностей не мають. Вони обидва покращують трофіку тканин, роботу внутрішніх органів, омолоджують шкірні покриви, стимулюють лімфовідтік, м’язовий масив, і, в загальному, сприятливо впливають на весь організм.

На відміну від класичного масажу, яким може займатися людина минулий курси за цією спеціальністю, лікувальним масажем може займатися тільки фахівець з медичною освітою, знає анатомічні та фізіологічні особливості будови нашого організму.

Специфіка цих різновидів масажу дуже нагадують один одного, але лікувальний масаж спрямований тільки впливом на проблемні зони, тільки де є уражену ділянку, де потрібна вже спеціалізована медична допомога.

Коли при класичному вигляді вплив спрямований на загальнозміцнюючий і профілактичний ефект. При цьому проводити класичний масаж на дому не забороняється, а лікувальний проводиться в салоні або лікарні.

Також, в лікувальному варіанті використовують призначені лікарем лікарські засоби для поверхневого впливу.

Коли необхідно і коли протипоказано проведення даної процедури?

Як і будь-яка оздоровча маніпуляція, класичний масаж має свої показання та протипоказання щодо здоров’я людини.

До свідчень відносять:

 1. сухість шкірних покривів;
 2. поганий ріст волосся на голові, посічені кінчики;
 3. в’ялість шкіри;
 4. прояви целюліту;
 5. остеохондроз хребта в будь-якому з відділів;
 6. захворювання нервової системи, такі як полінейропатія, розсіяний склероз;
 7. постінсультні стану;
 8. артеріальна гіпертензія;
 9. порушення функцій кістково-м’язового апарату без порушення його цілісності;
 10. синдром хронічної втоми;
 11. астенічний синдром;
 12. виразка шлунку;
 13. головні болі;
 14. зайва вага;
 15. ослаблення імунітету.

Зверніть увагу, що для зниження ваги більше підійде антіцллюлітний масаж.

 1. загострення з боку захворювань шкірних покривів (запальні та інфекційні захворювання);
 2. гострі прояви серцево – судинної патології;
 3. дисфункція щитовидної залози;
 4. дистрофія підшкірно-жирової клітковини;
 5. алопеція;
 6. грибкова патологія шкірних покривів;
 7. менструація;
 8. онкопатологія;
 9. збільшення лімфатичних вузлів;
 10. венеричні захворювання;
 11. жовчнокам’яна і сечокам’яна хвороба;
 12. варикозна хвороба;
 13. вагітність;
 14. гипертермический синдром;
 15. туберкульоз.

Методика проведення

Як і до всіх лікувально-профілактичних заходів до класичного масажу потрібна підготовка:

 • провести прийом їжі не пізніше ніж за 2 години до проведення процедури, тому що можливі диспепсичні розлади (розлади з боку травного тракту), відчуття дискомфорту;
 • прийняття теплого душу для розслаблення м’язів;
 • зняти прикраси і продумати в чому пацієнт буде одягнений для комфортного проведення маніпуляції;
 • попередити фахівця про алергічні реакції на певні компоненти; про захворювання, щоб обговорити протипоказання і можливість виконання процедури;
 • якщо під час процедури з’являється відчуття дискомфорту необхідно про це сказати фахівця;
 • після проведеної процедури необхідно полежати не менше 10 хвилин.

Як профілактичний можна робити цей масаж в лазні.

прийоми

Прийоми класичного масажу виконуються в чотири етапи

 • Перший етап – це погладжування, необхідне для розслаблення всього тіла;
 • Другий – розтирання, для зігрівання всього організму, прискорення кровопостачання в зоні проведення процедури;
 • Третій етап – це розминка, масування всіх ділянок;
 • Четвертий етап – вібрація (пальцева стимуляція, палацовий дощ), для точкового стимулювання поверхневих рецепторів з наступним розслабленням тіла.

При класичному типі проводяться маніпуляції, які впливають на тіло, як по динамічному типу (покращуючи кровообіг і реакції обміну в тканинах), так і стимулюючі рефлекторні дуги (шлях, представлений нервовими трактами, за яким проходять нервові імпульси природних рефлексів) нашого організму.

Дана процедура необхідна як профілактичний захід при різноманітних захворюваннях , для збільшення працездатності, як оздоровчий елемент для нашого тіла. В такому масажі впливають на хребетний стовп, ділянки рук, ніг, живота, грудей, шиї, сіднично – крижову область.

Після проведення процедури, клієнт відчуває прилив сил, свіжість і в той же час розслаблення. Так як дана маніпуляція веде до поліпшення функціонування органів, розслабленню м’язового каркаса, стимуляції кровопостачання тканин.

Класичний масаж тіла спрямований на стимуляцію природних обмінів в організмі людини, покращуючи його загальний стан. Завдяки даному виду є можливість профілактувати патології нервової, дихальної, травної, опорно-рухової, а головне серцево – судинної систем.

При цьому покращує роботу потових і сальних залоз, покращує сон, зменшує інтенсивність набряків, відбувається очищення шкіри від відмерлих клітин, знижує артеріальний тиск, поліпшуючи загальний стан, приводячи до загального оздоровлення.

Для досягнення кращого ефекту від даного типу процедур необхідно проводити його в порядку наданої стандарту:

 1. хребетний стовп;
 2. задня поверхня лівої ноги;
 3. задня поверхня правої ноги;

Потім пацієнт повинен перевернутися на спину для проведення процедури на:

 1. передній поверхні правої ноги;
 2. передній поверхні лівої ноги;
 3. ліва рука;
 4. права рука;
 5. живіт;
 6. шийно-воротниковая область;
 7. особа і голова;

Так само можна провести окремо класичний масаж спини і класичний масаж для обличчя.

Розглядають кілька темпів проведення даної процедури:

 • швидкий темп, при якому відбувається підвищення збудливості нервової системи.
 • середній і повільний темп, при якому знижується збудливість нервової системи.

За тривалістю масажу розглядають те, що чим довший сам процес, тим вище він впливає на зменшення збудливості нервової системи.

Відео урок: основні прийоми класичного масажу

Подивіться відео про те, як правильно робити класичний масаж:

4 методу масажу

Виділяють чотири методи масажу:

 1. Ручний проводитися вручну.
 2. Апаратний вид проводитися за допомогою спеціальних технічних приладів впливають на шкіру.
 3. Комбінований метод поєднує в собі ручний спосіб і апаратний (найчастіше розглядають таке співвідношення, і таку комбінацію: ручний – 75%, апаратний – 25%).
 4. Ножний – виконується стопою.

Основні форми

Форми класичного масажу:

 • локальна форма (ізольовано проводитися масування в будь – якому з відділів людського тіла);
 • при загальній формі виконується масування всього тіла.

Що таке масажні лінії

Дану процедуру бажано проводити по фізіологічно обумовленим масажних лініях.

Масажні лінії являють собою області найменшого розтягування шкіри, вектори спрямовані в бік фізіологічних процесів людини, таких як: умивання, догляд за шкірою, її очищення, масаж.

Використовуючи вектора масажних ліній можна більш якісно застосувати масаж , провести профілактику появи зморшок, більш правильно і інтенсивно поліпшити кровопостачання тканин і, в загальному, оздоровити своє тіло.

Помилки під час проведення

Виділяють ряд помилок в тактиці проведення масажу в різних методиках:

 • занадто сильний тиск;
 • створення шкірної складки викликає почуття дискомфорту;
 • зміщення шкірного покриву замість змінного ефекту;
 • не повний контакт долонь і пальців з масажованої зоною;
 • широке розведення пальців (збільшення пальцевих проміжків) при площинному погладжуванні;
 • різкість виконання маніпуляції і високий темп масажу.
 • замість зсуву і зміщення шкірного покриву відбувається ковзання.
 • біль при дуже сильному тиску;
 • ковзання або обмеження пальців замість необхідного розминання шкірного і м’язового масиву.

Ціна задоволення

Класичний масаж – ціна процедури відрізняється в залежності від рівня фахівця.

Масаж оцінюється працівниками масажного агентства, або медичного закладу в одиницях. 1 одиниця дорівнює 10 хвилинам роботи в медичному закладі, або 10-20 хвилин в приватному. 1 одиниця роботи оцінюється від 50 до 200 рублів залежно від рівня спеціалізації масажного салону. Наведемо кілька прикладів оцінки зон масажу:

 • Голова – 1 од.
 • Рука або верхня кінцівка 1,5 од.
 • Хребетний стовп – 2,5 од.
 • Нога, нижня кінцівка – 1,5 од.
 • Загальний дитячий масаж – 3 од.
 • Загальний дорослий масаж – 6 од.

кількість сеансів

При проведенні курсу класичного масажу, часто він становить 10-15 сеансів, можна спостерігати помітний результат. Це і підвищення тонусу і еластичності шкірних покривів, м’язових тканин, позитивний ефект на кістково-суглобової апарат, нормалізація функцій нервової, травної, серцево – судинної систем.

підсумок

Класичний масаж став основою для найрізноманітніших технік виконання масажу, таких як спортивний, антицелюлітний і ін.

Лише одна процедура масажу, виконана професіоналом, може привести організм людини до оздоровлення, підняти настрій, надати сил і енергії.

Якщо Вам потрібно вирішити більш конкретні завдання зі здоров’ям або естетичним виглядом тіла, то можете вибрати один з найбільш сприятливих видів масажу.

 

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.