Електроепіляція. Протипоказання, наслідки на обличчі, в зоні бікіні, при вагітності. Як часто робити, побічні ефекти

0 31

Електроепіляція при вагітності

Чудо зародження нового життя тягне за собою неймовірну кількість змін для жінки. Її організм втягується в процес, що веде до коливання гормонів і, нерідко, до збільшення останніх. Звідси випливає не тільки мінливість настрою, але і посилений ріст небажаного волосся.

Основним винуватцем подібної проблеми є андроген. Рослинність вибирає найрізноманітніші ділянки тулуба, включаючи обличчя, живіт, область грудей. А прискорення обміну речовин і циркуляції крові підсилює живлення коріння, тим самим сильніше стимулюючи їх зростання.

Чи можна робити електроепіляцію «в положенні»?

Не секрет, що майбутні матусі іноді відчувають себе менш привабливими, а несподівані додаткові «волосяні проблеми» тільки підсилюють ці відчуття.

І тут виникає бажання усунути цей прикрий ефект. Крім того, ймовірно, що дівчина проводила лікування електроепіляцією до вагітності і не хоче зупиняти курс процедур.

А можливо ще, що необхідно прибрати лише кілька паростків з зони особи. Постає законне питання про безпеку електроепіляції.

Ця тема до сих пір є спірною. Думки фахівців часом кардинально відрізняються один від одного. Спробуємо зібрати точки зору і підвести певний підсумок.

трохи теорії

Перш ніж приступити до опитування професіоналів, давайте освіжимо надзвичайно важливий пункт, який зіграє величезну роль в розумінні питання. Справа в тому, що існує невелика плутанина в електричних способах видалення рослинності.

Електроепіляція об’єднує в собі кілька видів, в основі яких лежать два види струму:

 • Термоліз або діатермія – змінний струм низької інтенсивності, який перетворюється в тепло і випалює фолікул.
 • Інший спосіб базується на гальванічному постійному електриці, що впливає на хімічний склад рідини, що оточує корінь – електроліз.
 • Поєднання цих методів має назву бленд.
 • Збільшення інтенсивності термолиза зі зменшенням часу впливу відомо під назвою флеш.

Легко заплутатися в цих складних термінах. Але нам це і не настільки потрібно.

Важливо розуміти одну єдину різницю: термолиз діє локально в межах видаляється елемента, гальваніка ж, з іншого боку, подорожує по всьому тілу, від апарату до протилежного заряду, що знаходиться в контакті з тілом, і назад.

Термолиз працює як припікання, а постійний струм впливає на рідини організму.

Як відомо, плід розташовується в просторі, оточений навколоплідними водами. Отже, гальванічний метод з величезною часткою ймовірності буде проходити і крізь ці освіти. Згадавши цю важливу деталь, нам буде простіше брати участь в дебатах.

Звернемося до закордонних джерел

Давайте дізнаємося думку європейських і американський колег.

Що радять в США:

Частина американських колег справедливо згадують той факт, що за період понад 100 років офіційно не було виявлено негативного впливу на вагітність обговорюваного способу епіляції.

Тим самим вважаючи, що це цілком прийнятний спосіб з умовою дотримання деяких пунктів: отримання дозволу від лікуючого лікаря і проходження особливої ​​техніки процедури.

Наприклад, знаючи про те, що електроліз подорожує від одного заряду до іншого в межах організму, електрологі рекомендують максимально скорочувати дистанцію подібного подорожі.

Наприклад, якщо робота йде в зоні лівої руки, то зворотний електрод слід помістити під ліву руку. Тобто, зона живота і малого тазу повністю вимикається з контакту.

Також дані фахівці вважають, що протягом перших 6 місяців допустимо проводити лікування області бікіні, якщо зворотний електрод знаходиться під стегном оброблюваної боку. Останній триместр є протипоказанням для сеансів на грудях і животі.

Згідно ще одній точці зору, електроепіляція абсолютно безпечна на будь-якій зоні в період носіння плоду.

Британська Асоціація Електролізу вважає:

Фахівці Британської Асоціації Електролізу дотримуються наступного бачення ситуації.

«Зазвичай вагітність не є протипоказанням до проведення термолиза (діатермії). Ризик для матері та плоду відсутня. Слід уникати обробки області грудей і живота, але робити це тільки через розтягування шкіри цих зон. »

Вони схиляються до думки, що шкоди плоду не може бути заподіяно, так як струм не проходить крізь організм. Однак краще утриматися від методів бленд і електроліз протягом всього періоду.

І все ж, якщо ви випадково зробили процедуру, будь ласка, не хвилюйтеся. Ці процедури можуть бути проведені без будь-яких наслідків, особливо якщо робота ведеться на обличчі. Згідно їхньою статистикою, найбільша кількість жінок, не знаючи про своє становище, відвідували процедури без негативних наслідків.

На думку ще однієї частини професіоналів, електроепіляцію не можна проводити в перші 3 місяці через ймовірного стресу. У наступні місяці можливий тільки термолиз. Інші способи строго протипоказані.

Генетичний консультант Лорі Уолф:

Генетичний консультант Лорі Уолф вважає, що хоча гальванічний вид небажаний, все ж ризик будь-яких наслідків наближений до мінімуму. Відносно діатермії доктор абсолютно спокійна і без коливань рекомендує цей спосіб.

Фахівець не радить працювати в області сосків через ймовірну хворобливості подальшого грудного годування. Також генетик застерігає від проведення процедури, якщо волосся з’явилися тільки в положенні, так як після народження малюка рослинність може зникнути самостійно.

Директор центру ДКЛХ в Нью-Йорку:

Директор центру дерматології, косметології та Лазерної хірургії в Нью-Йорку доктор Девід Банк також приєднується до ідеї про безпеку проведення процедури.

На противагу вищеописаним думок не було проведено жодних наукових досліджень на предмет впливу електроепіляції на вагітність, стало бути, це все ж недостатньо вивчений питання.

І на цьому грунтується переконаність іншій частині фахівців вкрай небажані проведення даного методу протягом всього періоду.

підсумки

Підводячи підсумки, ми переконалися, що це питання тактично вирішується по-різному і за кордоном. Безумовно, колеги з інших країн спираються на теорію, статистику та довгу історію.

У масі своїй іноземні медики вважають термолиз повністю безпечним способом, а гальваніки небажаним, але допустимим методом при дотриманні певних пересторог.

Вітчизняні лікарі навідріз відмовляються навіть говорити про допустимість цієї процедури протягом всього часу виношування, не розбираючи електроліз це, або ж термолиз.

Розібравшись в теорії питання, нескладно припустити, що технічно ця процедура цілком допустима.

З огляду на все ж невивченість питання, брак інформації, а також величезну відповідальність не тільки за життя жінки, але і ненародженої дитини, є сенс приєднатися до думки російських фахівців і відмовитися від електроепіляції в цей період.

Як вже було сказано вище, в цей час змінюється гормональний фон, смаки, уподобання. Будь-який вплив, яке раніше проходило нормально, може в цей делікатний період викликати алергію, стрес і небажані наслідки.

У нашому центрі вагітність є протипоказанням не тільки для електроепіляції, але і інших методів епіляції волосся. Найголовніше для нас – турбота про Ваше здоров’я і здоров’я малюка.

А до питань видалення волосся краще повернутися після пологів і навіть грудного вигодовування.

Електроепіляція. Як часто можна робити, протипоказання, наслідки, побічні ефекти

Одна з популярних косметичних методик дозволяє назавжди позбавити від зайвої рослинності на обличчі і тілі – електроепіляція. Незважаючи на високу ефективність процедури, перед проведенням сеансу необхідно переконатися у відсутності протипоказань, здатних у разі нехтування завдати істотної шкоди красі та здоров’ю.

Суть і методика виконання процедури

Електроепіляція (протипоказання для проведення процедури наведені нижче в статті) – являє собою методику видалення зайвої рослинності з тіла за допомогою постійного або змінного електричного струму. Процедура проводиться електроепілятором, з різними насадками, здатними подавати струм різноманітної сили.

Електроепіляція є однією з популярних методик видалення волосся

За допомогою електроепіляції можна назавжди позбутися від волосяного покриву на будь-якій частині тіла, незалежно від його кольору і довжини.

ефективність методу

Електроепіляція (протипоказання до проведення процедури клієнт зобов’язаний повідомити лікаря до початку сеансу) дозволяє назавжди позбутися від зайвої рослинності на обличчі і тілі як жінок, так і чоловіків.

Процедура обробки 1-ї зони займає від 30 хв. до 10 год і вимагає послідовної роботи з кожним волосом. Для зручності клієнта кожен сеанс може бути розділений на декілька частин, що дозволяють по черзі обробляти кожен сантиметр тіла.

Повністю видалити зайву рослинність можна тільки провівши від 4-10 сеансів, оскільки за одну процедуру забирається всього 10-15% волосся, що знаходяться в активній фазі росту. Через 2-3 тижні електроепіляцію на обробленій зоні повторюють, руйнуючи нові, прокинулися, фолікули.

Необхідна кількість сеансів:

Чоловікам для позбавлення від зайвої рослинності потрібно більш тривалий час, оскільки на їх тілі волосяний покрив відрізняється більшою густотою.

види електроепіляції

Існує 2 різновиди проведення елетктроепіляціі:

 • Пінцетний. Під час сеансу прилад з насадкою, що нагадує за формою пінцет, захоплює волосся, пропускаючи через нього розряд електричного струму. Методика практично безболісна, підходить для обробки чутливої шкіри в області пахв і бікіні, але займає дуже багато часу.
 • Голкові. Одноразова голка, виготовлена з певного сплаву, вводиться в фолікул волосся, нагріває корінь і руйнує цибулину. Для даної депіляції застосовується кілька видів голок:
  • тифлонові використовуються для обробки чутливих ділянок тіла;
  • золоті – застосовуються при наявності схильності до алергії;
  • голками з металевого сплаву обробляється область особи.

Протипоказання до застосування

Електроепіляція (протипоказання важливо уточнити до початку видалення волосся за допомогою електричного струму) заборонена людям, що страждають:

 • Вульгарним акне. Агресивна дія електричного струму при ураженні шкіри, здатне спровокувати інфікування тканин.
 • Вірусом герпесу, екземою. Допускається обробка тільки в стадії ремісії.
 • Грибковими ураженнями шкіри. Вимагає попереднього проведення лікування для запобігання небезпечних побічних ефектів.
 • Сонячними опіками. У разі почервоніння шкіри під впливом УФ-променів електроепіляція відкладається до зняття запального процесу.
 • Наявністю родимих плям, родимок, бородавок безпосередньо в місці проведення обробки. Підведення електричного струму здатне травмувати папіломи і спровокувати злоякісне переродження клітин.
 • Шрамами і порізами. Процедура проводиться тільки на чистій шкірі. З моменту утворення шраму повинно пройти не менше 1-го року.
 • Гепатитом, ВІЛ-інфекцією. Електроепіляція вимагає застосування підвищених запобіжних заходів і допустима тільки після отримання згоди пацієнта.
 • Захворювання серцево-судинної системи (особливо пороком, аритмією, ішемією, підвищенням артеріального тиску). Провокує виникнення серйозних проблем зі здоров’ям.
 • Астмою. Потрібно дозволу пульмонолога.
 • Варикозним розширенням вен. Депіляція заборонена тільки на пошкодженій ділянці.
 • На гемофілію, з-за високої ймовірності появи кровотечі.
 • На цукровий діабет . Будь-яка травма шкіри здатна викликати інфікування і нагноєння в осіб, які страждають високим рівнем глюкози в крові.
 • Розладами психіки, оскільки хворобливі відчуття здатні доставити підвищений психологічний дискомфорт і викликати загострення розлади.
 • Онкологією. Електроепіляція може погіршити загальний стан пацієнта.
 • Епілепсію, в зв’язку з провокуванням прогресування хвороби.

Чи не проводять електроепіляцію:

 • Майбутнім мамам, оскільки хворобливі відчуття провокують появу маточного тонусу.
 • Жінкам, які годують немовлят грудьми, через небезпеку нашкодити здоров’ю матері і малюка.
 • У разі наявності металевих деталей, на оброблюваних ділянках тіла. Під дією тепла пірсинг нагрівається, викликаючи опіки шкіри.
 • Особам, що носять кардіостимулятори.

Запобіжні заходи та особливості проведення процедури при вагітності

Електроепіляція вважається відносно безпечною процедурою, що дозволяє назавжди позбутися від зайвої рослинності на обличчі і тілі.

Незважаючи на бажання молодої мами завжди залишатися привабливою, косметологічних клініках РФ відмовляють в її проведенні, оскільки російські гінекології вважають вагітність одним з головних протипоказань до застосування уходовой процедури.

Лікарі-гінекології зарубіжних країн і Росії по-різному ставляться до проблеми застосування процедури жінкою в період очікування дитини. Європейські та американські акушери, грунтуючись на соціологічних дослідженнях, заявляють, що термолиз вважається абсолютно безпечним для вагітних, а електроліз не бажаний для депіляції області бікіні з 3-го семестру.

Електричні хвилі здатні негативно впливати на розвиток плода. Неприємні відчуття від процедури можуть спровокувати підвищений матковий тонус.

Російські практики менш ліберальні в цьому питанні, забороняючи використання електроепіляції при боротьбі із зайвою рослинності в усьому періоді очікування малюка і далі, під час грудного вигодовування. Мотивують це тим, що під час вагітності у жінки змінюється гормональний фон і будь-який, навіть звичне раніше вплив, може викликати невластиву реакцію.

Електроепіляція в різних зонах

Електроепіляція допомагає видалити зайву рослинність на всіх ділянках тіла на термін до 5 років. Після закінчення цього часу можлива поява нових, м’яких одиничних волосся, але повністю волосяний покрив відновитися не зможе.

Найчастіше електроепіляцію застосовують для усунення темних «вусиків», що утворюються у жінок над верхньою губою і корекції брів. Проведення процедури для очищення області пахвових западин або бікіні вимагає особливої ​​обережності через дуже небезпеки травмування близько розташованих до шкіри лімфовузлів.

Бікіні і пахви

За допомогою електроепіляції виконуються:

 • обробка області пахвових западин;
 • бікіні класичне, середнє, глибоке і бразильське.

Проведення електроепіляції в цій зоні супроводжується неприємними відчуттями, що виникають через високу чутливості шкіри, і вимагає додаткового застосування анестетиків.

Готуючись до сеансу за 2-3 місяці, необхідно перестати застосовувати будь-які способи депіляції (крім бритви), Усунення травмуючих цибулини процедур необхідно для відновлення фолікулів волосся і їх швидкого руйнування електричним струмом.

Під час підготовки, за 2 дні до сеансу слід:

 • не відвідувати солярій;
 • відмовити від гоління волосся;
 • припинити прийом протизаплідних засобів і препаратів, що розріджують кров.

Хід процедури:

 1. Обробка зони бікіні або під пахвами очищує гелем і анестетиком.
 2. Проведення знеболення. Залежно від порога чутливості клієнта може знадобитися застосування знеболюючих мазей, спреїв з Ультракаїн або підшкірних ін’єкцій.
 3. Проведення обробки. Клієнт розташовується на кушетці і бере в руки нейтральний електрод. Лікар підключає апарат і починає поступово очищати тіло від заважає волосяного покриву. Для повного усунення зайвої рослинності в зоні бікіні необхідно до 10 год. Повну обробку, як правило, поділяють на зони, що займають 3-5 ч. Пахви очищаються за 1-2 год.
 4. Змазування продепіллірованной області антисептиком.

За 1 сеанс можливо прибрати 15% всієї рослинності, що знаходиться в фазі росту або відмирання. Для повного очищення області бікіні знадобиться від 10 до 20 процедур, що проводяться з проміжком в 30 днів. Пахви обробляються за 2-3 сеансу, по 1-2 години кожен. Перерва між процедурами 2-3 тижні.

На лиці

Електроепіляція дозволяє назавжди позбутися від рослинності на щоках, лобі, вусиків над губами. Також методика може застосовуватися для коригування брів.

Проведення процедури:

 1. Очищення оброблюваної області тоніком або спреєм.
 2. Нанесення знеболюючого гелю або введення анестезії.
 3. Приміщення клієнта на кушетку з нейтральним електродом в руці.
 4. Обробка волосяного покриття. На обличчі процедура займає 15-40 хв.
 5. Нанесення обеззараживающего лосьйону.

Для повного очищення обличчя потрібно від 2 до 4 сеансів, що проводяться з різницею в кілька днів.

Чи можлива електроепіляція при вагітності і на які терміни?

Під час виношування дитини внаслідок зміни гормонального фону багато жінок стикаються з посиленим ростом небажаної рослинності на тілі. Одні бояться проводити депіляцію в цей період життя, а інші без побоювання користуються різними способами видалення волосся. Чи можна робити електроепіляцію при вагітності? Електроепіляція є ефективним і поширеним способом епільована, однак проводити її під час виношування дитини не рекомендується.

Чи можна робити електроепіляцію при вагітності?

Електроепіляція являє собою інноваційний метод видалення зайвого волосся шляхом впливу на цибулину точковим імпульсом електричного розряду, що виходить із спеціальної голки-електроди. В основі даної методики лежить руйнування волосяного фолікула 2-ма видами струму – гальванічним і термолизом.

Оскільки гальванічний струм проходить через все тіло, робити електроепіляцію при вагітності забороняється, хоча негативний вплив даного методу епіляції на плід доведено не було.

Що кажуть лікарі?

Під час виношування дитини нерідко відзначається посилений ріст волосяного покриву, викликаний змінами в гормональному фоні жінки. Тому багато майбутніх мам замислюються про радикальному видаленні рослинності – електроепіляції. Але фахівці не рекомендують використовувати даний метод епільована вагітним, а радять почекати появи малюка на світ і лише після цього оцінити ситуацію. Часто протягом року після пологів організм приходить в норму, і небажані волоски випадають самостійно.

Основною причиною, чому лікарі не дозволяють проведення електроепіляції в період вагітності, є хворобливі відчуття, що виникають в ході процедури і провокують активне скорочення матки. Вплив струмом є сильним стресом для організму, що не може не відбитися на стані плода. Тому більшість фахівців сходяться на думці, що електроепіляція під час вагітності є забороненою процедурою. Хоча деякі зарубіжні лікарі впевнені, що епільована, проведене з використанням термолиза, є абсолютно безпечним для майбутньої мами і її малюка.

На які терміни, і в яких зонах допустима процедура?

Вагітність є абсолютним протипоказанням до проведення електроепіляції, особливо на першому триместрі, коли плід тільки формується. Будь-який стрес в цей період здатний привести до викидня. На останніх місяцях вагітності також не слід видаляти рослинність таким способом, оскільки активне скорочення матки може стати причиною передчасних пологів або спровокувати розвиток серйозних ускладнень.

Якщо жінка має високий больовий поріг, то можливе проведення процедури на другому триместрі вагітності, коли плід вже остаточно закріпився. Але навіть в цьому випадку епіляцію можна робити тільки з дозволу лікаря, виданого в письмовому вигляді. Перед процедурою необхідно переконатися у відсутності таких протипоказань:

 • онкологічний процес;
 • інфекційні захворювання;
 • серцево-судинні патології;
 • дерматологічні захворювання;
 • ушкодження шкірного покриву.

Висічення волосків розрядом струму під час виношування дитини дозволено робити не на всьому тілі. Категорично забороняється проводити епіляцію в області зони бікіні, живота або грудей, так як больові відчуття в цих делікатних місцях можуть призвести до підвищення тонусу. Багато фахівців можуть погодитися видалити волосся тільки на гомілки. Якщо виникла гостра необхідність видалення небажаного волосяного покриву, то рекомендується скористатися традиційними методами депіляції: бритвою, воском або шугарінг.

Від невеликої рослинності середньої густини можна позбутися за допомогою ножиць, акуратно підрізав волоски.

Запобіжні заходи та особливості проведення процедури при вагітності

Робити електроепіляцію в положенні категорично не рекомендується, однак, якщо жінка все ж таки зважилася на цей відважний крок і отримала дозвіл лікаря, то необхідно правильно підготуватися до процедури:

 • перед епільована потрібно поскрабіть і гарненько очистити необхідні ділянки тіла, розм’якшивши волоски;
 • довжина волосків повинна становити 3-4 мм, тому останнім гоління повинно бути не пізніше, ніж за 3 дні до депілірованія;
 • процедура супроводжується сильними больовими відчуттями, тому необхідно проконсультуватися з фахівцем і підібрати відповідний знеболюючий крем або лосьйон;
 • для хорошого зволоження шкірного покриву рекомендується вживати більше рідини.

Вирушаючи на епіляцію в положенні, необхідно стежити за своїм самопочуттям і активністю малюка. Якщо виникли будь-які сумніви, то краще відмовитися від задумки. Видалення рослинності струмовим розрядом у вагітних проводиться вкрай обережно, при мінімальній амплітуді струму термолиза. Гальванічний метод категорично заборонений. Після процедури необхідно обробити шкіру заспокійливу, зволожуючим засобом, уникати попадання води або сонячних променів на шкіру, нанесення косметики, розчісування.

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.