Йога челлендж на двох, одного, трьох. Фото, картинки, пози для дітей, підлітків, дорослої людини, початківців. Відео та відгуки

0 134

Йога челлендж на двох, одного, трьох. Фото, картинки, пози для дітей, підлітків, дорослої людини, початківців. Відео та відгуки

Йога-челендж – що це таке, користь і шкода, як взяти участь?

Останнім часом в соціальних мережах величезною популярністю користуються різні Челлендж, що перекладається з англійської, як «виклик». Одна з найбільш популярних акцій, в якій брали участь зірки, мала на увазі обливання крижаною водою. Останнім часом обертів набирає йога-челендж, але ще мало хто знає, що вона означає.

Що це таке йога челлендж?

Під цим поняттям мається на увазі йога-марафон із завданнями на виконання пози або вправи. Дають їх кожен день. Він зараз активно поширюється в Instagram, куди люди викладають фото-звіти своїх досягнень. Описуючи, що таке йога-челендж, варто зауважити, що у них є певні організатори (хости), яких може бути від 2 до 10. Кожен день один з вузлів викладає на своїй сторінці фото пози з докладним описом та рекомендаціями щодо її виконання. Завдання учасників – повторити її і викласти фото-підтвердження з хештегом в цей же і на наступний день.

Йога-челендж – не просто розвага чи популяризація спорту, оскільки через кілька днів в більшості випадків визначається переможець, який краще за всіх виконав завдання або чимось здивував. Він отримує призи від спонсорів, наприклад, форму для тренувань або книги. Зрозуміло, що первинна мета більшості Челлендж – розвиток соціальних сторінок організаторів і спонсорів, але для учасників є свої переваги участі:

 • корисні поради щодо виконання вправ;
 • варіанти для тренувань;
 • розвиток звички займатися кожен день;
 • відбудова асан і розвиток творчого підходу;
 • знайомства з цікавими людьми.

Йога челлендж – користь і шкода

Про плюси Челлендж вже було сказано, але при цьому не можна виключати і переваги самої йоги.

 1. Покращує гнучкість і робить м’язи еластичними.
 2. Користі йоги челлендж полягає в можливості скинути зайву вагу.
 3. Формує гарну поставу і позбавляє від викривлень хребта.
 4. Контролює вироблення гормонів стресу.
 5. Вчить відчувати і управляти своїм тілом.
 6. Надає сил і позбавляє від поганого настрою.
 7. Парна йога челлендж допомагає людям зблизитися і краще відчути один до одного.

Йога челлендж – протипоказання

У деяких ситуаціях заборонена фізичне навантаження, і це слід враховувати перед тим, як приймати виклик. Є перелік, що стосується того, які протипоказання має йога челлендж:

 • запальні захворювання внутрішніх органів;
 • проблеми, пов’язані з кров’ю;
 • порушення в роботі серця і стан судин;
 • онкологічне захворювання;
 • період після операції і серйозних захворювань;
 • збільшений тиск і температура;
 • проблеми зі спиною і різні травми;
 • ГРВІ, грип та ангіна;
 • вагітність більше трьох місяців.

Як взяти участь в йога Челлендж?

Брати участь в подібних виклики повинні люди, які мають фізичну підготовку або ж вибирати легкі завдання, щоб не отримати травму. Участь в йога Челлендж вимагає реєстрації в соціальних мережах, де проводяться подібні заходи. Рекомендується мати килимок і спортивну форму, щоб нічого не заважало, і можна було побачити, що асана виконується правильно. Для парних тренувань потрібен партнер. Крім цього, повинна бути технічна можливість зробити якісне фото або відео.

Йога челлендж для початківців

Якщо людина тільки почала пізнавати йогу, то брати участь в подібних виклики не варто, оскільки для непідготовлених людей, це може бути небезпечний заняттям. Якщо вдасться знайти легкий йога челлендж, тоді можна спробувати в ньому участь. При цьому для новачків такі виклики будуть корисні тим, що можна дізнатися багато чого нового, оскільки хости дають докладні пояснення і корисні рекомендації.

Йога челлендж – пози

Існують певні правила, які необхідно враховувати при виконанні асан йоги.

 1. Пози для йога челлендж для двох, трьох і для одиночних тренувань приймайте без різких рухів. Фіксуйте кожен рух мінімум на три вдиху / видиху.
 2. Уважно ставтеся до кожного руху і прислухайтеся до власного тіла. Важливо виключити всі сторонні думки і відчувати, свої м’язи.
 3. Врахуйте, що пози не повинні викликати перенапруження м’язів, тому проводите тренування із задоволенням.

Йога челлендж на 1 людину

Одиночна йога більше сприймається, як виклик до себе, оскільки від людини вимагається самодисципліна, відповідальність і серйозний підхід до справи. Йога челлендж на 1 підходить і для початківців, і для досвідчених спортсменів, головне, підбирати відповідні асани.

 1. Урдхва Падмасана . Якщо класична поза лотоса дається легко, тоді можна спробувати цю асану. Не рекомендується її виконувати людям, які мають проблеми з колінами і шиєю. Сидячи прийміть позу лотоса і ляжте на спину. Корпус підніміть вгору, підтримуючи його руками. Їх можна розташувати на попереку або стегнах біля колінних суглобів.
 2. Бхекасана . Йога челлендж для новачків не включає цю складну позу жаби, оскільки вона вимагає сили і гнучкості. Розташуєтеся на животі, трохи розсуньте ноги, зігнувши їх в колінах. Вдихаючи, руками візьміться за верхню частину ступень. Кисті рук слід розгорнути так, щоб зап’ястя були спрямовані назад, а пальці – вперед. Ступні повинна знаходитися в площині паралельної підлозі. Щоб забезпечити кращий прогин колін і вберегти зв’язки, корисно руками трохи відтягнути ікри в сторону. Видихаючи, потягніть вниз верхню частину ступень, підтягуючи пальці ближче до стегон. В цей час виконайте прогин в попереку, піднімаючи верхню частину тіла.

Йога челлендж на двох

Займатися можна удвох, але важливо, щоб з партнером були довірчі відносини. Спільні виконання асан зближують і допомагають досягти гармонії не тільки зі своїм тілом, а й у відносинах. Йога челлендж на 2 називається акройогой і trust-йогою.

 1. Пара сідає в позу лотоса спиною один до одного. Протягом декількох хвилин люди повинні налаштовуватися, прислухаючись до дихання свого партнера. Після потрібно разом потягнутися вгору на видиху і плавно повернутися через ліве плече, поклавши ліву долоню на праве коліно свого партнера, а праву руку – на своє ліве коліно. Партнер повторює те ж саме.
 2. Нахил вперед стоячи. Учасники повинні встати спиною один до одного і виконати плавний нахил вперед. Витягніть руки перед собою і обійміть партнера за плечі. У цій позі потрібно перебувати кілька хвилин.
 3. Човен. Асана, яку можна часто побачити в йога-Челлендж, ще називається навасана. Партнери повинні сісти навпроти один одного, витягнути вперед ноги і підняти їх, поєднуючи стопи. Крім цього, руки потрібно витягнути перед собою і з’єднатися з партнером. Спина повинна знаходитися в рівному положенні.

Йога челлендж на трьох

Асани, в яких можуть брати участь відразу три людини, вимагають високого рівня фізичної підготовки і довіри, в іншому випадку нічого не вийде. Йога челлендж на 3 – ідеальний варіант для сім’ї. Почати тренування можна з таких асан:

 1. Перша поза виконується стоячи і учасники повинні встати в ряд так, як показано на малюнку або по-іншому, це не має особливого значення. Підніміть руки вгору і тримайтеся один за одного. Після цього вага тіла потрібно перенести на одну ногу, а другу зігнути в коліні і відвести в сторону. Стопою упріться у внутрішню поверхню стегна другої ноги. Утримуйте рівновагу, не забуваючи про спокійному диханні.
 2. Наступна поза дуже популярна в йозі-челендж для трьох. Перший учасник повинен впертися в підлогу руками і шкарпетками стоп (п’яти потрібно відірвати від підлоги). Сідниці направте вгору, щоб тіло утворювало прямий кут. Друга людина також впирається в підлогу руками, але при цьому ноги він закидає на партнера, який вже знаходиться в позі. Його стопи повинні упиратися в нижню частину спини. Важливо, щоб тіло утворювало прямий кут. Третій учасник повторює ті ж дії, зберігаючи прямий кут в тілі.

Йога челлендж для дітей

Багато батьків залучають дітей до спорту з раннього віку. Йога челлендж на двох для дітей або для однієї дитини переслідує такі цілі: допомагає згуртувати родину навколо однієї мети, позитивно позначається на здоров’ї і гнучкості тіла і сприяє соціалізації дитини. Йога челлендж повинна подаватись, як гра, наприклад можна зображувати пози тварин або повторювати образ предметів. Якщо підібрати прості вправи, то брати участь в акції можуть навіть діти до трьох років.

Йога на трьох людей: вправи і пози

Йога – це відмінний спосіб підтримувати свій емоційний і фізичне здоров’я на висоті. Зараз все більшої популярності набирає такий різновид цих занять, як йога на трьох або челлендж. Цей спосіб часто вибирають люди, які мають дітей і які бажають займатися спортом всією родиною. Крім того, він підійде тим, кому подобаються групові заняття, і всім, хто любить відчувати підтримку і участь близьких. Про достоїнства і недоліки цього виду спорту ви прочитаєте в цій статті, дізнаєтеся більше про вправи і позах для початківців і асів, а також кілька корисних секретів, як правильно займатися йогою втрьох.

Переваги йоги на трьох

Розглянемо переваги цього заняття, щоб зрозуміти, чому так багато людей вже довгий час займаються цим видом спорту:

 • контактна йога зближує і зміцнює відносини між людьми, вселяє впевненість один в одному і сприяє розвитку довіри до партнера;
 • піднімає настрій і наповнює новими силами;
 • допомагає краще пізнати своє тіло і керувати ним;
 • перешкоджає виробленню гормону стресу;
 • надає благородний вид вашу поставу і є профілактикою викривлення хребта;
 • сприяє спалюванню зайвого жиру і допомагає схуднути;
 • розвиває гнучкість і еластичність всіх м’язів;
 • підвищує імунітет і тримає його в тонусі;
 • зміцнює серцево-судинну систему.

можлива шкода

Як і будь-який вид спорту, йога має свої протипоказання. Перед початком занять варто врахувати всі «за» і «проти», щоб не завдати шкоди своєму здоров’ю:

 • заняття йогою втрьох можуть погіршити стан здоров’я, якщо у вас є хронічні хвороби: серцево-судинної системи, внутрішніх органів, крові, опорно-рухового апарату;
 • цей вид спорту протипоказаний людям з онкозахворюваннями;
 • вагітність, починаючи з другого триместру, теж є приводом відмовитися від контактної йоги;
 • післяопераційний період – не найкращий час для занять спортом;
 • не варто забувати, що йога втрьох – це вид акробатичній йоги, яка включає в себе різні гімнастичні вправи. Неакуратне або неправильне їх виконання загрожує для учасників травмами, розтягуваннями та забоями.

Рекомендації по виконанню вправ

Для того щоб йога втрьох стала для вас джерелом здоров’я і натхнення і приносила тільки позитивні емоції, варто враховувати деякі рекомендації по виконанню:

 1. При виконанні будь-якої асани втрьох слід пам’ятати, що кожен учасник виконує свою важливу функцію. Існує дві основні ролі при виконанні підтримок: це так звана база, або бейс (від англійського слова «base»), і літаючі. Виконуючий роль бази бере на себе функцію опори всієї асани, літаючі же знаходяться вгорі конструкції, вони балансують, спираючись на бейса, приймаючи найрізноманітніші і часом неймовірні пози. У разі, коли асану виконують троє осіб, може бути одна база і два літаючих, і навпаки.
 2. Часто роль опори відводиться найсильнішому і досвідченій людині, так як від нього багато в чому залежить стійкість конструкції, а функцію літаючих виконують максимально легкі і стрункі учасники.
 3. Не забувайте, що при виконанні підтримки опора проводиться на кістки, а не на м’язи. Задіяні повинні бути лопатки, плечі, долоні, тазостегнові суглоби, коліна, стопи, а не живіт або стегна.
 4. З метою безпеки вибудовувати асану трьом слід за допомогою і під наглядом професійного тренера. Крім того, що він буде стежити за правильністю виконання вправ, перший час він ще й виконає функцію страховки і опори, якщо такі знадобляться.
 5. У залі тренування зазвичай проводяться на м’якому килимку, якщо ж заняття відбувається на свіжому повітрі, краще вибирати для цього рівний, стійкий, але м’який грунт, щоб уникнути ударів і травм.
 6. І найголовніша складова вдалої асани – це, звичайно, повна довіра учасників один одному. Нічого не вийде, якщо літаючий буде наляканий, скутий і затиснутий, а бейс тремтячими від хвилювання руками спробує витримати партнера. Не забувайте, що йога, крім того, що вона розвиває в людині фізичну силу і гнучкість, це також спосіб медитації – він вселяє в душу спокій і моральне рівновагу.

вправи

Всі вправи і асани для трьох осіб відрізняються рівнем складності. Є ті, які під силу тільки досвідченим, добре натренованим йогам, а є і такі, які підійдуть новачкам.

Для початківців

У списку асан для недосвідчених спортсменів є такі позиції:

 • «Лотос на палях» (Lotus Pile);
 • «Подвійний трон» (Double Throne);
 • «Піраміда з навершием» (Pike Pyramid);
 • «Якір» (The Archer);
 • «Ложка на узвишші» (The High Spoon);
 • «Гойдалки» (Teeter Totter);
 • «Подвійне з’єднання» (Double Couch). [Img

складні асани

Найпопулярнішими складними конструкціями для трьох людей є такі:

 • Levered Hand to Hand Trio. Це складна стійка, де двоє людей, задіявши м’язи преса, впираються стегнами один в одного, створюють опору для третього, який виконує стійку на руках, спираючись на долоні одного з бейс;
 • Double-Base Hand to Hand. Щоб виконати цю вправу, двоє людей повинні створити базу для третього, спираючись на долоні і стопи один одного. Літаючий може прийняти будь-яку, саму неймовірну і видовищну позу.

Що таке йога челлендж

Слово «Сhallenge» в перекладі з англійської означає «виклик». Зараз йога челлендж стає дедалі популярнішим в різних соціальних мережах і позначає так звану естафету, яку передають один одному користувачі за допомогою викладання фото із зображенням особливо ефектною асани. Іншими словами, хтось викладає фотографію з прийнятою позою йоги ділиться нею зі своїми друзями. Ті, в свою чергу, намагаються повторити зображену на фото асану і своїм досвідом діляться з іншими своїми друзями. Так відбувається поширення і свого роду пропаганда здорового способу життя та розвитку фізичної сили.

Крім того, існують ще й спонсори – представники різних фірм і товарів, які нагороджують найкращого виконавця приємними подарунками. Це поняття прийшло до нас із західних країн, однак зараз цією ідеєю перейнялися користувачі соцмереж по всьому світу.

Йога челлендж на трьох – прекрасна можливість проявити себе сім’ям, адже брати участь в ній можуть і діти, і не дуже досвідчені йоги. Найчастіше для таких естафет використовуються стандартні асани низького і середнього рівня складності. Також є спеціальні вправи, розроблені для дітей:

 • «Метелик»;
 • «Слон»;
 • «Фламінго»;
 • «Змія»;
 • «Черепаха» та інші.

Відео: йога для дітей Діти із задоволенням беруть участь в таких вправах зі своїми батьками. Для них це гра, а для дорослих це унікальна можливість прищепити любов своїм чадам до спорту і весело і з користю провести час всією родиною.

Йога – це відмінний спосіб тримати своє тіло у формі, думки в правильному напрямку, сім’ю в гармонії і згуртованості. Ви напевно із задоволенням будете займатися цим видом спорту зі своєю сім’єю або друзями, варто тільки почати – сходити на перше заняття в клуб або взяти участь в йога Челлендж.

Занурення в йогу челлендж для новачків

Пізнати свої можливості, досягти гармонійності душі і тіла – є основною метою самовдосконалення. Відмінним помічником у цьому стане йога челлендж.

Що означає йога челлендж

Виклик самому собі, з метою виконання заданих асан. Люди, які взяли такий виклик, щодня змагаються у виконанні поставлених завдань. Відмінним вибором буде йога челлендж для початківців.

Організатор дає завдання для виконання, учасники виконують його за інструкцією. Якщо організатор знаходиться на відстані, використовують соцмережі, відео, фотографії, картинки, зображення.

Зазвичай, організовуючи практику челлендж, шукають спонсора, який в процесі змагання рекламує свої товари, послуги і нагороджує переможців.

Користь йоги челлендж

Користь від такого методу має кожен:

 • Отримавши завдання, можна навчитися практиці самостійно і повчитися у професіонала.
 • Тому, йога челлендж для початківців дуже корисна.
 • Щоденне виконання завдань, дисциплінує людину.
 • Виявляється творчість при підготовці і відбудові поз.
 • Розвивається уява, коли продумується інтер’єр, одяг для фото або відео.
 • Розширюється коло знайомих, нерідко з’являються однодумці з інших країн.
 • Шанс придбати бажану річ в якості презенту.

Види йоги челлендж

Як і класична практика, челендж підрозділяється на види:

Застосовуючи будь-який з видів, потрібен певний рівень довіри і підготовчі тренування.

одиночна йога

Йога челлендж для однієї людини дозволяє зробити виклик собі. Йога челлендж на одного вимагає самодисципліни, серйозного ставлення до справи. Дуже добре підходить як йога челлендж для початківців, тільки підбираються нескладні асани.

парна йога

 • Виконання вправ двома близькими особами, тому як необхідна довіра до партнера.
 • Виконуючи асани разом, люди зближуються, вчаться відчувати не тільки себе, але і партнера, відносини стають міцнішими.
 • Парну йогу по-іншому називають йогою довіри, йогою відносин.
 • Нижче будуть запропоновані деякі пози для йоги удвох.

Удрхва прасаріта падасана (ноги витягнуті вгору)

Обом партнерам лягти на поверхню, верхівками один до одного, утворюючи лінію. Випрямлені руки підняти догори і переплести їх з руками партнера. Далі обидва партнери підіймають прямі нижні кінцівки, як показано на фото. П’яти витягнути, ікри напружити. Ноги перпендикулярні поверхні, поперек притиснутий до підлоги.

Упавіштха Конасана (Поза кута сидячи)

Партнери сідають навпроти один одного і розводять ноги по-максимуму, стикаючись стопами. Кожен нахиляється вправо. Праву руку завести за голову і захопити стопу партнера. Лівою – взятися за стегно своєї правої ноги. Залишитися в позі близько 30 сек. І зробити вправу в протилежний бік.

Навасана (Човен)

Сісти один навпроти одного, і взятися за руки. Ноги з’єднати і притиснутися ступнями зі ступнями партнера. Не відриваючи ступні, підняти ноги, повністю випрямляючи їх. Спину тримати рівно.

Йога для трьох

Асани в трійці вимагають високого рівня фізичної підготовки і довіри. Тут часто використовуються складні композиції.

Подмасана (Поза лотоса) для трьох

Партнери сідають на поверхню, торкаючись спинами. Кожен учасник ліву ступню розміщує на своє праве стегно, праву – на ліве стегно. Тазостегнові суглоби повністю розкрити. Якщо не виходить Лотос, можна сісти по-турецьки. Долоні покласти на коліна, поєднуючи великий палець з вказівним.

Потрійна Самаконасана (Поза прямого кута)

Це складна поза. Перший, найбільш сильний партнер, стає на коліна, руки упираються об поверхню. Другий – стає ззаду першого на дистанції близько 100 см, кладе верхні кінцівки на його стегна і нахиляє тулуб на 90 °. Третій партнер стає на плечі першого, але особою повернуться на другого. Третій учасник розміщує верхні кінцівки на плечі другого, утворюючи кут 90 °.

Рекомендації для новачків

Йога челлендж для початківців має свої особливості:

 1. Виконувати асани в комфортному місці і в прийнятному ритмі.
 2. У кожній позиції перебувати мінімум три дихальних циклу.
 3. Між асанами робити нетривалі паузи.
 4. Контролювати кожен рух. Вміти зосереджуватися на асане, відпускаючи нав’язливі думки.
 5. Чути себе, чи не перенапружуватися. Заняття повинні приносити задоволення.
 6. Поруч поставити пляшку з водою. Коли відчуєте втому, випийте трохи рідини і незабаром з’явиться приплив енергії.

 

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.