Глюкофаж. Інструкція по застосуванню 500, 750, 1000 лонг для схуднення. Схема прийому, ціна, відгуки тих, що худнуть з форумів, лікарів ендокринологів, аналоги

0 0

Глюкофаж. Інструкція по застосуванню 500, 750, 1000 лонг для схуднення. Схема прийому, ціна, відгуки тих, що худнуть з форумів, лікарів ендокринологів, аналоги

Глюкофаж. Інструкція по застосуванню 500, 750, 1000 лонг для схуднення. Схема прийому, ціна, відгуки тих, що худнуть з форумів, лікарів ендокринологів, аналоги

Таблетки з пролонгованим вивільненням білого або майже білого кольору, капсуловідниє, двоопуклі, з гравіюванням «750» на одному боці та «MERCK» – на інший.

Допоміжні речовини: кармеллоза натрію – 37.5 мг, гіпромелоза 2208 – 294.24 мг, магнію стеарат – 5.3 мг.

15 шт. – блістери (2) – пачки картонні.
15 шт. – блістери (4) – пачки картонні.

з нанесеним символом «М» для захисту від фальсифікації.

Метформін – бігуанід з гіпоглікемічних дією, що знижує як базальну, так і постпрандиальную концентрацію глюкози в плазмі крові. Чи не стимулює секрецію інсуліну і в зв’язку з цим не викликає гіпоглікемію. Підвищує чутливість периферичних рецепторів до інсуліну та утилізацію глюкози клітинами. Знижує вироблення глюкози печінкою за рахунок пригнічення глюконеогенезу і глікогенолізу. Затримує всмоктування глюкози в кишечнику.

Метформін стимулює синтез глікогену, впливаючи на глікогенсінтази. Збільшує транспортну ємність всіх типів мембранних переносників глюкози.

На тлі застосування метформіну маса тіла пацієнта або залишається стабільною, або помірно знижується.

Метформін робить сприятливий ефект на метаболізм ліпідів: знижує вміст загального холестерину, ліпопротеїнів низької щільності та тригліцеридів.

Середній час досягнення C max метформіну (одна тисяча сто дев’яносто три нг / мл) в плазмі крові становить 5 год (в проміжку 4-12 ч) після перорального прийому 1500 мг препарату Глюкофаж ® Лонг в формі таблеток з пролонгованим вивільненням по 750 мг.

У рівноважному стані, ідентичному рівноважного стану метформіну зі звичайним вивільненням, C max і AUC збільшуються не пропорційно дозі. Після одноразового прийому всередину 2000мг метформіну у формі таблеток з пролонгованим вивільненням AUC аналогічна що спостерігається після прийому 1000 мг метформіну у формі таблеток зі звичайним вивільненням 2 рази / добу.

Внутрііндівідуальная варіабельність C max і AUC після прийому метформіну у формі таблеток з пролонгованим вивільненням аналогічна що спостерігається після прийому таблеток зі звичайним вивільненням.

Всмоктування метформіну із таблеток пролонгованої дії не змінюється в залежності від складу прийнятої їжі.

Чи не спостерігається кумуляції при багаторазовому прийомі до 2000 мг метформіну у формі таблеток з пролонгованим вивільненням.

Зв’язок з білками плазми незначна. З max в крові нижче З max в плазмі і досягається приблизно через такий же час. Середній V d коливається в діапазоні 63-276 л.

Метаболітів у людини не виявлено.

Метформін виводиться в незміненому вигляді нирками. Нирковий кліренс метформіну становить> 400 мл / хв, що вказує на те, що метформін виводиться за рахунок клубочкової фільтрації і канальцевої секреції. Після перорального прийому T 1/2 становить близько 6.5 ч.

При порушеній функції нирок кліренс метформіну знижується пропорційно КК, збільшується T 1/2 , що може призводити до збільшення концентрації метформіну в плазмі.

Цукровий діабет 2 типу у дорослих, особливо у пацієнтів з ожирінням, при неефективності дієтотерапії та фізичних навантажень:

 • в якості монотерапії;
 • в поєднанні з іншими пероральними гіпоглікемічними препаратами, або з інсуліном.

Препарат Глюкофаж ® Лонг в формі таблеток з пролонгованим вивільненням 750 мг приймають всередину. Таблетки ковтають цілими, не розжовуючи, запиваючи достатньою кількістю рідини, 1 раз на день під час вечері.

Доза препарату Глюкофаж ® Лонг в формі таблеток з пролонгованим вивільненням підбирається лікарем індивідуально для кожного пацієнта на підставі результатів вимірювання концентрації глюкози в крові.

Монотерапія та комбінована терапія в поєднанні з іншими гіпоглікемічними засобами

 • Для пацієнтів, які не приймають метформін, рекомендованої початкової дозою препарату Глюкофаж ® Лонг є 750 мг 1 раз / сут під час вечері.
 • Через кожні 10-15 днів рекомендується коригувати дозу на підставі результатів вимірювання концентрації глюкози крові. Повільне збільшення дози сприяє зниженню побічних ефектів з боку шлунково-кишкового тракту.
 • Рекомендована доза препарату Глюкофаж ® Лонг становить 2 таблетки по 750 мг 1 раз на день. Якщо при прийомі рекомендованої дози не вдається досягти адекватного контролю глікемії, можливе збільшення дози до максимальної – 3 таблетки по 750 мг препарату Глюкофаж ® Лонг 1 раз в день.
 • Для пацієнтів, які вже отримують лікування метформіном, початкова доза препарату Глюкофаж ® Лонг повинна бути еквівалентна добовій дозі таблеток зі звичайним вивільненням.
 • Пацієнтам, які приймають метформін у формі таблеток зі звичайним вивільненням в дозі, що перевищує 2000мг, не рекомендований перехід на Глюкофаж ® Лонг.
 • У разі планування переходу з іншого гіпоглікемічного засобу: необхідно припинити прийом іншого препарату і почати прийом препарату Глюкофаж ® Лонг в дозі, зазначеної вище.

Комбінація з інсуліном

Для досягнення кращого контролю вмісту глюкози в крові метформін та інсулін можна застосовувати у вигляді комбінованої терапії. Звичайна початкова доза препарату Глюкофаж ® Лонг становить 1 таблетку 750 мг 1 раз / сут під час вечері, в той час як дозу інсуліну підбирають на підставі результатів вимірювання концентрації глюкози в крові.

Максимальна рекомендована доза препарату Глюкофаж ® Лонг – 3 таблетки 750 мг на добу (2250 мг).

Якщо адекватний контроль глікемії не досягається при прийомі максимальної рекомендованої дози препарату Глюкофаж ® Лонг, таблетки з пролонгованим вивільненням, можливий перехід на метформін зі звичайним вивільненням активної речовини (наприклад, Глюкофаж ®, таблетки, вкриті плівковою оболонкою) з максимальною добовою дозою 3000 мг.

Пацієнти з нирковою недостатністю

Метформін може застосовуватися у пацієнтів з нирковою недостатністю середнього ступеня тяжкості (КК 45-59 мл / хв) тільки в разі відсутності станів, які можуть збільшувати ризик розвитку лактоацидозу. Початкова доза становить 750 мг 1 раз / сут. Максимальна доза становить 1000 мг / сут. Функція нирок повинні ретельно контролюватися кожні 3-6 місяців. Якщо КК менше 45 мл / хв , прийом препарату повинен бути негайно припинений.

Пацієнти похилого віку

Через можливого зниження функції нирок дозу метформіну коригують на підставі оцінки функції нирок, яку необхідно проводити регулярно.

Тривалість курсу лікування

Глюкофаж ® Лонг слід приймати щодня, без перерви. У разі припинення лікування пацієнт повинен повідомити про це лікаря.

У разі пропуску чергової дози пацієнту слід прийняти наступну дозу в звичайний час. Не слід приймати подвійну дозу препарату Глюкофаж ® Лонг.

Частота побічних ефектів препарату розцінюється наступним чином:
дуже часті: ≥1 / 10
часті: ≥1 / 100, 5 ммоль / л, підвищені аніонний проміжок і ставлення лактат / піруват. При підозрі на лактоацидоз необхідно припинити прийом препарату і негайно звернутися до лікаря.

Застосування метформіну має бути припинено за 48 год до проведення планових хірургічних операцій і може бути продовжено не раніше ніж через 48 годин після, за умови, що в ході обстеження ниркова функція була визнана нормальною.

Оскільки метформін виводиться нирками, перед початком лікування, і регулярно в подальшому, необхідно визначати КК: не рідше 1 разу на рік у пацієнтів з нормальною функцією нирок, і 2-4 рази на рік у пацієнтів похилого віку, а також у пацієнтів з КК на нижній межі норми.

Слід виявляти особливу обережність при можливому порушенні функцій нирок у пацієнтів похилого віку, при одночасному застосуванні антигіпертензивних препаратів, діуретиків або нестероїдних протизапальних засобів.

Пацієнти з серцевою недостатністю мають більш високий ризик розвитку гіпоксії і ниркової недостатності. Пацієнтам з хронічною серцевою недостатністю слід регулярно проводити моніторинг серцевої функції і функції нирок під час прийому метформіну.

Застосування метформіну при гострої серцевої недостатності та хронічної серцевої недостатності з нестабільними показниками гемодинаміки протипоказаний.

Інші запобіжні заходи

 • Пацієнтам рекомендується продовжувати дотримуватися дієти з рівномірним споживанням вуглеводів протягом дня.
 • Пацієнти з надмірною масою тіла рекомендується продовжувати дотримуватися гіпокалорійну дієту (але не менше 1000 ккал / добу). Також пацієнтам слід регулярно виконувати фізичні вправи.
 • Пацієнти повинні інформувати лікаря про будь-якому проведеному лікуванні і будь-яких інфекційних захворюваннях, таких як застуда, інфекції дихальних шляхів або інфекції сечовивідних шляхів.
 • Рекомендується регулярно проводити стандартні лабораторні аналізи для контролю цукрового діабету.
 • Метформін при монотерапії не викликає гіпоглікемію, однак рекомендується проявляти обережність при його застосуванні в комбінації з інсуліном або іншими пероральними гіпоглікемічними засобами (наприклад, похідними сульфонілсечовини або репаглінідом і ін.). Симптомами гіпоглікемії є слабкість, головний біль, запаморочення, підвищене потовиділення, прискорене серцебиття, порушення зору або порушення концентрації уваги.
 • Необхідно попередити пацієнта, що неактивні компоненти препарату Глюкофаж ® Лонг можуть виділятися в незміненому вигляді через кишечник, що не впливає на терапевтичну активність препарату.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами та механізмами

Монотерапія препаратом Глюкофаж ® Лонг не викликає гіпоглікемії, тому не впливає на здатність керувати транспортними засобами і механізмами.

Проте, можливий розвиток гіпоглікемії при застосуванні метформіну в поєднанні з іншими гіпоглікемічними препаратами (похідні сульфонілсечовини, інсулін, репаглинид і ін.). При появі симптомів гіпоглікемії не слід керувати транспортними засобами та механізмами.

При застосуванні метформіну в дозі 85 г (в 42.5 разів перевищує максимальну добову дозу) розвитку гіпоглікемії не спостерігалося, проте в цьому випадку спостерігався розвиток лактоацидозу. Значне передозування або пов’язані фактори ризику можуть призвести до розвитку лактоацидозу.

Лікування: у разі появи ознак лактоацидозу лікування препаратом необхідно негайно припинити, хворого терміново госпіталізувати і, визначивши концентрацію лактату, уточнити діагноз. Найбільш ефективним заходом по виведенню з організму лактату і метформіну є гемодіаліз. Проводять також симптоматичне лікування.

Йодовмісні рентгеноконтрастні засоби: на тлі функціональної ниркової недостатності у пацієнтів з цукровим діабетом радіологічне дослідження із застосуванням йодовмісних рентгеноконтрастних засобів може викликати розвиток лактоацидозу. Лікування препаратом Глюкофаж ® Лонг необхідно скасувати в залежності від функції нирок за 48 годин до або на час рентгенологічного дослідження із застосуванням йодовмісних рентгеноконтрастних засобів і відновлювати не раніше 48 год після, за умови, що в ході обстеження ниркова функція була визнана нормальною.

Алкоголь. При гострої алкогольної інтоксикації збільшується ризик розвитку лактоацидозу, особливо в разі:

 • недостатнього харчування, дотримання низькокалорійної дієти;
 • печінкової недостатності.

Під час прийому препарату слід уникати прийому алкоголю і лікарських засобів, що містять етанол.

Комбінації, що вимагають обережності

Лікарські засоби з непрямим гіперглікемічних дією (наприклад, ГКС і тетракозактид (системної та місцевої дії), бета 2 -адреноміметики, даназол, хлорпромазин при прийомі у великих дозах (100 мг на день) і діуретики): може знадобитися частіший контроль концентрації глюкози в крові, особливо на початку лікування. При необхідності доза препарату Глюкофаж ® Лонг може бути скоригована в процесі лікування і після його припинення, виходячи з рівня глікемії.

Діуретики: одночасний прийом «петльових» діуретиків може призвести до розвитку лактоацидозу через можливу функціональної ниркової недостатності.

При одночасному застосуванні препарату Глюкофаж ® Лонг з похідними сульфонілсечовини, інсуліном, акарбозой, саліцилатами можливе виникнення гіпоглікемії.

Ніфедипін підвищує абсорбцію і C max метформіну.

Катіонні лікарські засоби (амілорид, дигоксин, морфін, прокаїнамід, хінідин, хінін, ранітидин, триамтерен, триметоприм і ванкоміцин), секретирующиеся в ниркових канальцях, конкурують з метформіном за канальцевий транспортні системи і можуть призводити до збільшення його C max .

Колесевелам при одночасному застосуванні з метформіном у формі таблеток пролонгованої дії збільшує концентрацію метформіну в плазмі крові (збільшення AUC без значного збільшення С max ).

Глюкофаж – інструкція із застосування, аналоги, відгуки та форми випуску (таблетки 500 мг, 750 мг, 850 мг і 1000 мг, Лонг) лікарського препарату для лікування цукрового діабету 2 типу та схуднення у дорослих, дітей і при вагітності. Склад і алкоголь

У даній статті можна ознайомитися з інструкцією із застосування лікарського препарату Глюкофаж . Представлені відгуки відвідувачів сайту – споживачів даного ліки, а також думки лікарів фахівців з використання Глюкофажа в своїй практиці. Велике прохання активніше додавати свої відгуки про препарат: допомогло або не допомогло ліки позбутися захворювання, які спостерігалися ускладнення і побічні ефекти, можливо не заявлені виробником в анотації. Аналоги Глюкофажа при наявності наявних структурних аналогів. Використання для лікування цукрового діабету 2 типу у дорослих, дітей, а також при вагітності та годуванні груддю. Склад і взаємодія препарату з алкоголем.

Глюкофаж – пероральний гіпоглікемічний препарат з групи бігуанідів.

Глюкофаж знижує гіперглікемію, не приводячи до розвитку гіпоглікемії. На відміну від похідних сульфонілсечовини, не стимулює секрецію інсуліну і не виявляє гіпоглікемічної дії у здорових осіб.

Підвищує чутливість периферичних рецепторів до інсуліну та утилізацію глюкози клітинами. Знижує вироблення глюкози печінкою за рахунок пригнічення глюконеогенезу і глікогенолізу. Затримує всмоктування глюкози в кишечнику.

Метформін (діюча речовина препарату Глюкофаж) стимулює синтез глікогену, впливаючи на гликогенсинтетазу. Збільшує транспортну ємність всіх типів мембранних переносників глюкози.

Крім того, надає сприятливий ефект на метаболізм ліпідів: знижує вміст загального холестерину, ліпопротеїнів низької щільності та тригліцеридів.

На тлі прийому Глюкофажа маса тіла пацієнта або залишається стабільною, або помірно знижується.

склад

Метформіну гідрохлорид + допоміжні речовини.

Фармакокінетика

Після прийому препарату всередину Глюкофаж досить повно абсорбується з шлунково-кишкового тракту. При одночасному прийомі їжі абсорбція метформіну знижується і сповільнюється. Абсолютна біодоступність становить 50-60%. Метформін швидко розподіляється в тканини організму. Практично не зв’язується з білками плазми. У дуже незначній мірі піддається метаболізму і виводиться нирками.

показання

Цукровий діабет 2 типу, особливо у пацієнтів з ожирінням, при неефективності дієтотерапії та фізичних навантажень:

 • у дорослих в якості монотерапії або в поєднанні з іншими пероральними гіпоглікемічними препаратами, або з інсуліном;
 • у дітей у віці 10 років і старше в якості монотерапії або в поєднанні.

форми випуску

Таблетки, вкриті оболонкою 500 мг, 850 мг і 1000 мг.

Таблетки пролонгованої дії 500 мг і 750 мг (Лонг).

Інструкція по застосуванню та схема прийому

Препарат приймають всередину.

Монотерапія та комбінована терапія з іншими пероральними гіпоглікемічними засобами

Звичайна початкова доза становить 500 мг або 850 мг 2-3 рази на добу після або під час прийому їжі. Можливо подальше поступове збільшення дози залежно від концентрації глюкози в крові.

Підтримуюча доза препарату зазвичай становить 1500-2000 мг на добу. Для зменшення побічних явищ з боку шлунково-кишкового тракту добову дозу слід розділити на 2-3 прийоми. Максимальна доза становить 3000 мг на добу, розділена на 3 прийоми.

Повільне збільшення дози може сприяти поліпшенню шлунково-кишкової переносимості.

Пацієнти, які отримують метформін в дозах 2-3 г на добу, можуть бути переведені на прийом препарату Глюкофаж 1000 мг. Максимальна рекомендована доза становить 3000 мг на добу, розділена на 3 прийоми.

У разі планування переходу з прийому іншого гіпоглікемічного препарату: необхідно припинити прийом іншого препарату і почати прийом препарату Глюкофаж у дозі, зазначеної вище.

Комбінація з інсуліном

Для досягнення кращого контролю глюкози в крові метформін та інсулін можна застосовувати у вигляді комбінованої терапії. Звичайна початкова доза препарату Глюкофаж становить 500 мг або 850 мг 2-3 рази на добу, в той час як дозу інсуліну підбирають на підставі концентрації глюкози в крові.

Діти і підлітки

У дітей у віці 10 років і старше Глюкофаж можна застосовувати як у вигляді монотерапії, так і в поєднанні з інсуліном. Звичайна початкова доза становить 500 мг або 850 мг 1 раз на добу після або під час прийому їжі. Через 10-15 днів дозу необхідно скоригувати на підставі концентрації глюкози крові. Максимальна добова доза становить 2000 мг, розділена на 2-3 прийоми.

Пацієнти похилого віку

Через можливого зниження функції нирок дозу метформіну необхідно підбирати під регулярним контролем показників функції нирок (визначати вміст креатиніну в сироватці не менше 2-4 разів на рік).

Глюкофаж слід приймати щодня, без перерви. У разі припинення лікування пацієнт повинен повідомити про це лікаря.

Препарат приймають всередину. Таблетки ковтають цілими, не розжовуючи, запиваючи невеликою кількістю води.

Таблетки пролонгованої дії 500 мг

Препарат приймають під час вечері (1 раз на добу) або під час сніданку та вечері (2 рази на добу). Таблетки слід приймати тільки під час їжі.

Доза препарату визначається, виходячи з вмісту глюкози в плазмі крові.

Монотерапія та комбінована терапія в поєднанні з іншими гіпоглікемічними засобами

Препарат Глюкофаж Лонг призначають в початковій дозі 500 мг (1 таблетка) 1 раз на добу під час вечері.

При переході з препарату Глюкофаж (таблетки зі звичайним вивільненням активної речовини) початкова доза препарату Глюкофаж Лонг повинна бути рівною добової дозі препарату Глюкофаж.

Титрування дози: в залежності від вмісту глюкози в плазмі крові, через кожні 10-15 днів дозу повільно збільшують на 500 мг до максимальної добової дози.

Максимальна добова доза препарату Глюкофаж Лонг становить 2 г (4 таблетки) 1 раз на добу під час вечері.

Якщо контроль вмісту глюкози не досягається при максимальній добовій дозі, прийнятої 1 раз на добу, то можна розглянути можливість поділу цієї дози на кілька прийомів в день за такою схемою: 2 таблетки під час сніданку і 2 таблетки під час вечері.

При застосуванні препарату Глюкофаж Лонг спільно з інсуліном звичайна початкова доза препарату становить 500 мг (1 таблетка) 1 раз на добу, а дозу інсуліну підбирають, виходячи з результатів вимірювання вмісту глюкози в плазмі крові.

Глюкофаж Лонг слід приймати щодня, без перерви. У разі припинення лікування пацієнт повинен повідомити про це лікаря.

У разі пропуску чергової дози наступну дозу слід прийняти у звичайний час. Не можна подвоювати дозу препарату.

Таблетки пролонгованої дії 750 мг

Препарат приймають під час або після вечері (1 раз на добу).

Монотерапія та комбінована терапія в поєднанні з іншими гіпоглікемічними засобами

Початкова доза становить, як правило 1 таблетка 1 раз на добу.

Через 10-15 днів проведеного лікування дозу необхідно скоригувати на підставі результатів вимірювання концентрації глюкози крові. Повільне збільшення дози сприяє зниженню побічних ефектів з боку шлунково-кишкового тракту.

Рекомендована доза препарату становить 1,5 г (2 таблетки) 1 раз на добу. Якщо при прийомі рекомендованої дози не вдається досягти адекватного контролю глікемії, можливе збільшення дози до максимальної – 2.25 г (3 таблетки) 1 раз на добу.

Якщо адекватний контроль глікемії не досягається при прийомі 3 таблетки по 750 мг 1 раз на добу, то можливий перехід на препарат метформіну зі звичайним вивільненням активної речовини з максимальною добовою дозою 3 м

Для пацієнтів, які вже отримують лікування таблетками метформіну, початкова доза препарату Глюкофаж Лонг повинна бути еквівалентна добовій дозі таблеток зі звичайним вивільненням. Пацієнтам, які приймають метформін у формі таблеток зі звичайним вивільненням в дозі, що перевищує 2 г, не рекомендується перехід на Глюкофаж Лонг.

У разі планування переходу з іншого гіпоглікемічного засобу: необхідно припинити прийом іншого препарату і почати прийом препарату Глюкофаж Лонг в дозі, зазначеної вище.

Комбінація з інсуліном

Для досягнення кращого контролю концентрації глюкози в крові метформін та інсулін можна застосовувати у вигляді комбінованої терапії. Звичайна початкова доза препарату Глюкофаж Лонг становить 1 таблетка 750 мг 1 раз на добу під час вечері, при цьому дозу інсуліну підбирають на підставі результатів вимірювання вмісту глюкози в крові.

Особливі групи пацієнтів

У пацієнтів похилого віку і пацієнтів зі зниженою функцією нирок дозу коригують на підставі оцінки ниркової функції, яку необхідно проводити регулярно не менше 2 разів на рік.

Препарат Глюкофаж Лонг не слід застосовувати у дітей та підлітків до 18 років через відсутність даних щодо застосування.

Побічна дія

 • лактацидоз;
 • при тривалому застосуванні можливе зниження всмоктування вітаміну B12;
 • порушення смаку;
 • нудота блювота;
 • діарея;
 • болю в животі;
 • відсутність апетиту;
 • еритема;
 • свербіж;
 • висип;
 • порушення показників функції печінки;
 • гепатит.

Після скасування Метформіну побічні реакції повністю зникають.

Протипоказання

 • діабетичний кетоацидоз;
 • діабетична прекома;
 • діабетична кома;
 • порушення функції нирок (КК

Глюкофаж для схуднення: інструкція із застосування і аналоги

Надлишкова маса тіла доставляє масу істотних неприємностей, які мають подібні проблеми. Діапазон дискомфортних страждань обчислюється від неестетично зовнішнього вигляду і до серйозних проблем зі здоров’ям, таких як глибокі артрози суглобів, зміна в роботі серця і судин, множинні трофічні виразки і випадіння волосся.

Зайва вага стає серйозною проблемою на шляху пристрою на солідну роботу, успішності в особистому житті і впевненості в собі і своїх можливостях на тлі сорому щодо власного тіла.

На допомогу людині сучасна медицина виробляє широкий асортимент препаратів та ліків з інструкціями для корекції ваги, а простіше кажучи, щоб схуднути. У цій статті докладно ознайомимося з одним з таких – «Глюкофаж Лонг 750».

Глюкофаж Лонг і інструкція із застосування

Препарат Глюкофаж 750 – комплекс фармакологічних речовин гіпоглікіміческого дії, спрямованих на зниження рівня глюкози в кров’яному руслі, а також на істотне поліпшення чутливості клітин органів і тканин до інсуліну – гормону, що сприяє засвоєнню цукрів на молекулярному рівні.

Ні для кого не секрет, що постійне підвищення цукру в крові – серйозна проблема для людського здоров’я.

Обумовлена ​​вона тим, що певні ділянки підшлункової залози, звані острівцями Лангерганса (анатомічно, вони складають її хвостову частину), що несуть відповідальність за вироблення інсуліну по вивченим до кінця факторів починають поступово втрачати свою функцію, протоки в них замінюються сполучною тканиною, а рівень вироблення інсуліну значно скорочується.

Якщо вчасно не скорегувати рівень цукру, то з часом така руйнівна картина призведе до більш тяжких наслідків – нерідко хворі на цукровий діабет в запущеній формі вмирають від гангренозний поразок, які переходять в сепсис.

Склад і дозування Глюкофажа Лонг

Препарат випускається в різному вигляді дозувань. Найбільш часто зустрічаються дозування в 500 і 750 мг також можна зустріти варіативність в 800, 850 і 1000 мг. Випускається препарат у вигляді невеликих таблеток, вкритих білою оболонкою, упакованих блістером з фольги.

Розфасовка варіюється в межах 10-15 штук, в залежності від виробника. Загальна кількість 15, 30 60 штук. Серед аналогів препарату можна зустріти розфасовки в 120 штук.

Крім цього, препарат пропонується в різних видах дозувань:

 • 500 мг – в основному призначений для лікування діабету у дітей;
 • 750 мг – пролонгованої дії: застосовується як для лікування діабету, так і як комплекс для схуднення.

Показання до застосування Глюкофаж Лонг

Глюкофаж є препаратом фармакологічного виробництва, використовувати який потрібно з обережністю, ретельно враховуючи всі «за» і «проти».

Показання до застосування:

 • Як комбіноване лікування цукрового діабету. Препарат чудово поєднується з іншими лікарськими речовинами.
 • Як один з комплексних заходів для зниження ваги.

Як засіб для регулювання рівня глюкози в крові при інших захворюваннях і станах:

 • оперативні втручання на шлунок, жовчний міхур і підшлункову залозу;
 • при перенесених інфарктах або інсультах. Рівень цукру в плазмі крові відіграє вирішальну роль в стані стінок судин.

З обережністю застосовують при:

 • Легких формах ниркової недостатності, якщо в анамнезі супутнім захворюванням вказано цукровий діабет;
 • Анорексії. Допускається застосування з метою швидшого і глибокого засвоєння клітинами з’єднань глюкози і інших поживних речовин.
 • У поєднанні з іншими препаратами, особливо з регулюючими рівень цукру в крові;
 • При підозрі на гіпо і гіперглікемічні коми.

Глюкофаж Лонг для схуднення

Оцінка препарату як комплексного методу корекції ваги і власне схуднення безсумнівно висока.

Так як регулюючи рівень цукру в крові, він автоматично стабілізує обмінні процеси в організмі, а значить – сильно впливає на ступінь відкладання жиру в органах і тканинах, істотно уповільнюючи даний процес.

Плюси і мінуси прийому

Кожна золота медаль має як пряму, так і зворотну сторону:

підвищення сприйнятливості клітин до інсуліну;

поліпшення загального обміну речовин;

підвищення засвоюваності деяких груп вітамінів, особливо групи В;

поліпшення кольору шкіри, волосся, структури нігтів, зниження втоми.

зниження температури тіла;

діарея або блювота.

Як приймати Глюкофаж Лонг для схуднення?

Препарат має призначати лікар, а також дати вказівки як і скільки його пити в місяць:

 • З метою додаткової терапії в лікуванні діабету, Глюкофаж Лонг застосовують в дозуванні, підібраною фахівцем, частіше це єдине разове прийняття таблетки в 750 мг під час вечері.
 • Перший день приймається 2-3 таблетки в кожен прийом їжі, далі здійснюється єдине разове прийняття таблетки в 750 мг. Під час вечері кожен день.
 • Якщо Глюкофаж форте призначений особі, яка страждає інсулінозалежній формою діабету, то форма прийому підбирається лікуючим терапевтом індивідуально – нерідко прийом даного препарату йде по одній таблетці разом з ін’єкцією інсуліну. Доза останнього визначається показниками глюкози в крові.
 • Для дітей схема прийому підбирається індивідуально, виходячи з віку і клінічного стану.
 • Якщо препарат застосовується для загального зниження ваги, то таблетку рекомендовано розділити на 2 прийоми по полтаблетки – в сніданок і вечеря. Пояснюється це тим, що в даному випадку організм людини, як правило, не страждає метаболічними розладами і потребує незначної корекції споживання ліпідів тканинами. Відповідно, невеликі дозування злегка підкоригують цукор до потрібного рівня і тим самим істотно сповільнять відкладання жиру в організмі.
 • При застосуванні даного лікарського речовини особливо важливим фактором ставати обов’язкове дотримання дієти: рекомендовано утриматися або обмежити в споживанні хлібобулочні вироби, солодощі, а так же солоності, так як останні будуть перешкоджати виведенню зайвої води з організму. Дана волога з’являється від розщеплення накопичених тканинами ліпідів і в зниженні ваги її виведення грає важливий фактор.

Для більш ефективного зниження ваги рекомендовані спортивні вправи різної інтенсивності, так як вони посилюють метаболізм і тим самим підвищують ефективність впливу лікарського засобу.

Рекомендації при прийомі препарату:

 • У процесі зниження маси тіла , як і для корекції рівня цукру необхідно приймати достатню кількість води.
 • Незайвим буде пройти медичне обстеження для точного підбору схеми і дозування лікування.
 • Препарат не найприємніший на смак, тому чутливим людям, а також дітям рекомендовано давати його в поєднанні з чимось солодким, щоб трохи замаскувати характерне гіркий присмак.
 • Під час лікування або корекції цукру препаратами ряду метаморфіна , дуже важливо не допускати розвитку простудних захворювань, а також загострення вже наявних хронічних форм. Пояснюється це різким підвищенням обмінних процесів, а відповідно і більш інтенсивним поширенням інфекційних вогнищ.

Чи допомагає препарат при схудненні?

Основною діючою речовиною в даному препараті є метморфін гідрохлорид.

За біохімічними показниками він відноситься до групи бігуанінов, здатних знижувати концентрацію активних цукрів в плазмі крові, а одночасно з цим підвищувати сприйнятливість клітин до інсуліну. Саме завдяки таким його властивостям і досягається ефект врегулювання компонентів.

Одночасно, в якості додаткових речовин для додання форми і корекції смакових показників використовуються гіпромелоза (групи 2910 та 2208 МКЦ), кармеллоза натрію, стеарат натрію і целюлозні з’єднання.

У дешевших препаратах зустрічаються продукти крахмалла. Варто відзначити, що подібний факт знижує лікарські властивості препарату в цілому.

Побічні ефекти Глюкофажа Лонг

Проте не можна забувати і про можливі побічні ефекти:

 • шлунково-кишкові розлади, викликані реакцією на препарат: нудота, болі в животі в деяких випадках можлива блювота;
 • запізнілі шкірні алергічні реакції (кропив’янка, свербіж);
 • неефективність препарату для конкретного організму – відомо, що лікарські засоби не можуть бути єдиною панацеєю для всіх;
 • можлива різка втрата апетиту;
 • незважаючи на те, що Глюкофаж сприяє поліпшенню обміну речовин і більш якісному засвоєнню деяких груп вітамінів, наголошується, що при тривалому застосування можлива зворотна реакція – зниження засвоєння вітаміну В12;
 • препарат не дуже приємний на смак і тому деякий час може зберігатися неприємний присмак у роті, а також не зовсім хороший запах.

Протипоказання до застосування

Препарат має такі протипоказання:

 • Вагітність і період лактації – дані щодо впливу на плід і грудної вік до кінця не вивчені.
 • Індивідуальна непереносимість або алергія на складові компоненти.
 • Дисфункція або недостатність нирок , печінки, легенів.
 • При онкологічних захворюваннях: зважаючи на повну або тотального порушення обміну речовин, що виникають при різних стадіях онкологічних новоутворень, застосування препарату Глюкофаж Лонг 750 не бажано, з огляду на його активної дії на обмінні процеси в організмі людини – може створити провокацію для подальшого поширення патологічних клітин.
 • Будь-які інфекційні захворювання в стадії загострення.
 • Наявність хімічної залежності (наркоманія, токсикоманія, алкоголізм). Склад хімічно несумісний з етиловим спиртом і деякими видами наркотичних препаратів.
 • Онкологія. Препарати хіміотерапії часто нейтралізують дію Глюкофажа.
 • Гострі гангренозние стану. Застосування препарату може прискорити міграцію інфекції в інші органи і тканини і тим самим сприяти розвитку септичного процесу.
 • Не рекомендується застосування після КТ, МРТ або рентген-досліджень протягом наступних 48 годин , так як під впливом випромінювання змінюється відбуваються незначні дисфункції обміну речовин, пов’язані із взаємодією препарату з контрастними речовинами, використовуваними при даних обстеженнях.
 • Якщо настає необхідність лікування препаратом особи, яка не досягла 18 років , то застосування препарату має суворо контролюватися лікарем.

Аналоги Глюкофажа Лонг

Фармакологія останнього покоління пропонує своєму покупцеві як різні варіативності самого Глюкофажа, так і велика різноманітність його аналогів. Відомо, що даний препарат випускається в своїй назві різними країнами-виробниками.

З аналогів Глюкофажа Лонга по ведучому активної речовини (метморфін гідрохлорид) на аптечних прилавках можна зустріти:

 • Гліформін.
 • Формітін.
 • Ланжерін.
 • Багомед.
 • Софамет.
 • Метморфін гідрохлорид.

 

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.