Фітнес годинник з пульсомірів і крокоміром. Браслет з вимірюванням тиску, розумні годинник, водонепроникні. Рейтинг кращих, відгуки

0 7

10 кращих фітнес-браслетів з вимірюванням тиску

Характеристика в рейтингу

Ні один пристрій по точності вимірювання артеріального тиску не зрівняється з механічним або автоматичним тонометром. Фітнес-браслет – не виняток. Він проводить вимірювання не безпосередньо, а за допомогою програмної обробки частоти серцевих скорочень (ЧСС), відповідно, дає похибку в 10-15 мм рт. ст. Така розбіжність можна вважати нормою, оскільки результати все одно дають розуміння, чи знаходяться показники в межах норми. Але деякі браслети можуть видавати помилку в 40-50 пунктів, що абсолютно неприпустимо. Наскільки точні найпоширеніші моделі фітнес-трекерів з пульсомірів, і які з них, судячи з споживчим відгуками, можна вважати кращими?

ТОП-10 кращих фітнес-браслетів з функцією вимірювання тиску

10 XRide E08

XRide E08 – розумний браслет для людей, які стежать за своїм здоров’ям. Його часто купують в подарунок людям старшої вікової категорії, щоб вони могли проводити вимірювання частоти серцевих скорочень, кров’яного тиску, вивчати ЕКГ, розуміти поточні ризики і при необхідності відправляти дані свого лікаря. Звичайно, не можна розраховувати, що цей прилад замінить тонометр, тим не менш, для своєчасного контролю він незамінний.

Розібратися з управлінням не складе труднощів навіть людині далекій від сучасних гаджетів – йому допоможе російськомовна інструкція та інтерфейс. Всього користувачам надає вибір з 10 мов – для китайських приладів таке розмаїття є рідкістю. Модель з двоколірним силіконовим ремінцем і металевим корпусом виглядає досить стримано, але при цьому добре доповнює повсякденний образ. Ще один її плюс – здатність до тривалого, на цілих 3 місяці, зберігання знятих показань. А ось відгуків по ній мало, через це їй не вдалося піднятися в ТОПі вище хоча б на пару позицій.

9 Wellton Strong

Ще в 30-х роках для діагностики серцево-судинних захворювань був придуманий метод неінвазивного відстеження кровотоку людини – фотоплетізмографія (PPG). У фітнес браслеті Wellton Strong, крім пульсометра, встановлений датчик PPG, який і допомагає користувачеві реєструвати ЧСС і кров’яний тиск, отримувати ЕКГ, не відволікаючись від звичного життя. Результати проведених вимірювань виводяться на якісний екран діагоналлю 0.96 “. На сонці він хоч і меркне, але залишається досить яскравим, щоб бачити всі дані, не напружуючи зір.

Компанія Wellton – відносно молодий виробник розумних девайсів, який з’явився в 2013 році, а в 2017 повністю переключився на смарт-годинник і браслети з функціями вимірювання пульсу, тиску та ЕКГ спеціально для російських покупців. За останні 2 роки вона реалізувала понад 300 тис. Пристроїв і стверджує, що жодної рекламації за весь цей час не відбулося. На свої вироби фірма надає гарантію 12 місяців і готова протягом цього часу нести фінансову відповідальність за їх якість. Крім того, вона на регулярній основі пропонує вигідні акції – безкоштовну доставку, додаткові аксесуари в подарунок, зниження ціни і т. Д.

8 Actenzo 1.0 Турбота

Смарт-додаток Actenzo є сервіс, який при залученні спеціального браслета і штучного інтелекту дозволяє безперервно моніторити найважливіші параметри здоров’я організму. Зокрема, модель «1.0 Турбота» робить ЕКГ, має вбудований пульсометр, здатна визначати артеріальний тиск і відстежувати фізичну активність. Однак функціональність браслета без платної підписки досить обмежена. Річна вартість стандартного пакету функцій становить майже 9 тис. Руб.

Без підключення до абонентських послуг браслет працює і знімає показання коректно, але не передає їх в хмарне сховище, відповідно, обробка та побудова графіків не проводиться. Автори сервісу пропонують використовувати своє дітище не тільки любителям і професіоналам фітнесу, але і літнім людям, пацієнтам медичних установ і співробітникам фірм як елемент системи охорони праці. Повсюдного використання гаджета сприяє висока ступінь волого і пилозахисту – IP68. У теорії вона позначає повну непроникність корпусу, але наскільки це відповідає реаліям, у відгуках не згадується.

7 INTELLIGENCE HEALTH BRACELET M2

У 2018 році бренд «Сяомей» за кількістю шанувальників наздогнав «Еппл», а його засновника вже давно називають китайським Стівом Джобсом. Однак в асортименті іменитого виробника фітнес-браслета з функцією тонометра ми так і не знайшли. Ситуацію поспішила виправити менш відома фірма, яка запропонувала точну копію браслета Mi Band 2, але з можливістю вимірювання артеріального тиску. Реалізована вона, правда, не дуже добре, і браслет із завидною завзятістю видає показники 120/80 як 80-річної бабусі, так і юнакові 20 років. Проте, покупці, які його придбали з розпродажу за 10-15 доларів, вельми задоволені.

До кращих характеристикам девайса відносять його дзеркальну схожість з оригіналом (до речі, ми вивчили відгуки і по ньому, і виявилося, що його пульсометр також іноді подвірает). QR-код посилання для установки програмного забезпечення на телефон з Android або iOS знаходиться в інструкції. Спочатку були проблеми з його закачуванням і використанням, але зараз вони усунуті, і між пристроями відбувається без збоїв. Після підключення стає можливим відслідковувати періоди відпочинку і активності, отримувати повідомлення, встановлювати будильник. В общем-то, це і є ті функції, заради яких купують подібні гаджети. Так, може, і переплачувати за бренд не варто?

6 Jet Sport FT-4BP1

У гонитві за функціями і характеристиками якось забувається, що будь-який браслет, в т. Ч. І призначений для фітнесу – це аксесуар, який повинен красиво виглядати на руці. Більшість пристроїв зовнішнім виглядом не радують, в кращому випадку виробники пропонують міняти колір ремінців. Фітнес-браслет Jet Sport FT-4BP1 має всього 2 кольори – синій і чорну, зате обидва варіанти дуже симпатичні і від лаконічності дизайну тільки виграють.

На точність вимірювання артеріального тиску є багато нарікань, так що особливо сподіватися на неї не варто. Розходяться з реальними і свідчення пульсометра. Зате про виклики девайс повідомляє вчасно, і попереджає не лише про СМС, але і про меседжі, які прийшли на «Фейсбук» або «Твіттер». Ще він підраховує кількість кроків і смотівірует порухатися, коли людина засидівся. В цілому, як для просунутих годин з опцією фітнес-трекінгу ця модель чудова, але тонометр вона не замінить і про необхідність зниження навантаження, швидше за все, не попередить.

5 Qumann QSB 08+

Для повноцінного моніторингу стану здоров’я фітнес-браслет потрібно носити, не знімаючи. З моделлю Qumann QSB 08+ виконати цю умову дуже просто: вона практично невідчутна на руці, силіконовий ремінець виключає ризик алергічної реакції, а елегантне виконання дозволяє комплектувати гаджет хоч з діловим костюмом, хоч з джемпером і джинсами. Виробник подбав і про достатньої захищеності пристрою від проникнення пилу і вологи – згідно з паспортом його герметичність відповідає класу IP65, а значить, вони не боїться випадкового попадання струменя, наприклад, при митті рук.

До повної розрядки акумулятора при досить активному режимі використання фітнес-браслет працює приблизно 5-7 днів, і це один з кращих показників автономності. Кроки він вважає точно, те ж саме можна сказати про пульсометра. Думки щодо достовірності вимірювань кров’яного тиску неоднозначні: одні користувачі її підтверджують, інші відзначають, що наручний гаджет в порівнянні з медичними приладами занижує показники приблизно на 10-15%. Якщо ще взяти до уваги стабільність зв’язку з телефоном, просте управління через сенсорний екран і додаток DayDayBand стає зрозуміло, чому QSB 08+ вважається бестселером.

4 SMA B2

Це наручні пристрій здатний не тільки відслідковувати показники здоров’я, а й виконувати функції смарт-годин. Так, поряд з періодичним вимірюванням пульсу і обчисленням рівня кров’яного тиску, модель SMA B2 дає знати про вхідних дзвінків та повідомлень на телефон. Її також можна використовувати як кнопку для спуску затвора телефонної фотокамери при віддаленій зйомці. Все це дозволяє в значній мірі звільнитися від прихильності до смартфону і реагувати тільки на найважливіші дзвінки та повідомлення.

Зі своїми прямими «обов’язками» фітнес-браслет справляється добре. Вбудований оптичний пульсометр проводить вимірювання в режимі онлайн, кожні 30 хв., При цьому періодичність трекінгу можна змінити в настройках. А щоб отримати оцінку кров’яного тиску, потрібно приділити собі зовсім небагато часу – 20 сек. Показання, як стверджує виробник, можуть відрізнятися від реальних приблизно на 15%, і більшість відгуків таку величину похибки підтверджує. Що найцікавіше, при активному використанні гаджет тримає батарею, як мінімум 10 днів. Якщо ж його налаштувати в економ-режимі, то можна обійтися без підзарядки і 2 тижні.

3 HerzBand Active ECG 2

Восени 2019 продаж надійшла новітня модель фітнес браслета з функціями пульсометра і тонометра – Active ECG 2. Попереднє покоління заявило про себе революційними характеристиками і оснащенням: функцією зняття електрокардіограми через металевий електрод, зручним способом зарядки через вбудований в ремінець USB-конектор і пристойною автономністю до 7 днів. Цього разу гаджети нехай і не з таким відривом, але теж здатні здивувати реалізацією додаткових функцій: виміром рівня кисню в крові, частоти дихання, навантаження на серце, гіпоксії та ін.

Незважаючи на позиціонування приладу в категорії браслетів, він також готовий виконувати роботу смарт-годин. У моделі реалізована система повідомлень про меседж зі смартфона і соціальних мереж, передбачений прийом дзвінків з відображенням телефонного номера або імені абонента, а також установка будильників і повідомлень. Виробник навіть подбав про вилученому керуванні камерою, секундомере і таймері. Просто не віриться, як в такій «таблетці» поміщаються всі ці функції, причому у відгуках вказується, що вони повністю робочі.

2 Bizzaro F590

Фітнес-трекери не є медичними приладами, і ніяких вимог до них з приводу точності вимірювань пульсу або тиску не існує. Відповідно, моделі різних виробників часто знімають показання з великими похибками. Проте, існують гаджети, які дають досить точні результати, і один з них – браслет F590 від торгової марки Bizzaro. Перевірили його можливості на собі користувачі відзначають, що пристрій дійсно допомагає відслідковувати ЧСС і артеріальний тиск, при цьому дані практично повністю (± 10%) збігаються з вимірами, отриманими через тонометр.

Важливо враховувати, що визначення артеріального тиску прилад виробляє, виходячи з показників пульсометра і зіставляючи їх з введеними при калібрування настройками. Процес калібрування, за відгуками, в інструкції описаний досить туманно, але при бажанні можна розібратися і без неї. Зусилля того варті – виміри хоч і не лікарняні, але цілком дають уявлення про стан організму в даний момент. Крім того, фітнес браслет може працювати в режимі вимірювання пульсу, крокоміра і лічильника калорій. Для їх відстеження смартфон не потрібен, але після синхронізації з ним стають доступні розширені настройки всіх функцій через додаток BizzaroHeart.

1 GSMIN WR11 (2019)

У 2019 компанія GSMIN порадувала своїх шанувальників оновленою версією фітнес трекера GSMIN WR11. У порівнянні з попередньою моделлю новинка може похвалитися більш просунутим лічильником калорій, за рахунок чого вимір їх витрати при різних рівнях активності відбувається набагато точніше. У числі основних функцій пристрою – підрахунок і статистика пройдених кроків, моніторинг сну, мотивація на розминку після тривалої нерухомості, оповіщення про дзвінки та події, будильник.

Але і це не все. Смарт-гаджет також допомагає контролювати перепади тиску, записувати ЕКГ і аналізувати отримані дані в спецдодатку WearHeart. Підтримувані версії ПЗ – Android 4.4+, IOS8.2 +, Bluetooth 4.0. За його користувачів, браслет зроблений дуже добротно, доповнений якісним ремінцем, зв’язок з телефоном підтримує без скидів, добре рахує кроки і міряє тиск. У той же час є скарги, що на сонці його екран сильно блякне, ЕКГ малоинформативна, а реальна водонепроникність нижче заявленої IP67.

Кращі фітнес браслети з вимірюванням тиску: рейтинг за відгуками власників

Найчастіше, для початку заняття спортом систематично, без періодичних ухиляння по вигаданій вами тієї чи іншої причини, обов’язково потрібна ще більша мотивація, ніж ваше бажання володіти красивим тілом. Такими можуть бути для вас наочний результат ваших власних тренувань. У цьому вам допоможе спеціальний трекер, а ми підберемо і складемо рейтинг, в який зведемо кращі фітнес браслети 2019 з вимірюванням тиску.

Рейтинг з 7 фітнес браслетів з функцією вимірювання тиску

Подібні пристрої в сучасному світі необхідні кожній людині для того, щоб стежити за станом здоров’я. Вони збирають безліч інформації про різні зміни в організмі. Щоб ви змогли вибрати найкращий варіант, нами було відібрано 7 найкращих фітнес браслетів 2019 року і створений рейтинг, до якого увійшли такі виробники:

Нижче ми наведемо найбільш популярні серед користувачів моделі представлених брендів.

Smart Band M3

Смарт фітнес браслет з простим управлінням, всього лише одна сенсорна кнопка. Має кольоровий дисплей діагоналлю 0.96. Він може використовуватися як крокомір, калькулятор калорій і лічильник пройденого відстані. А так же він здатний оцінити якість вашого сну, виміряти пульс і артеріальний тиск.
Особливо даний апарат цікавий тим, що є функції підтримки повідомлень про дзвінки та смс з вашого смартфона, а так само управління його камерою.

Харчування відбувається за допомогою акумулятора на 90 мАг, якого вистачає, при сто відсотковому заряді, на термін близько десяти днів. Зарядка браслета здійснюється від кабелю USB, який розташований в самому ремінці пристрою. Досить витягнути його і підключити до джерела живлення, наприклад, зовнішньому акумулятора або ноутбука.

 • Вбудований кабель USB.
 • Яскравий екран.
 • Точний крокомір.
 • Добре вимірює пульс і тиск.
 • Працює і як годинник, можна встановити будильник.
 • Репліка Xiaomi Mi Band 3.

Jet Sport FT-7

Фітнес браслет з функцією вимірювання тиску, створений спеціально для спортсменів, має захист за типом IPX7, завдяки якій можна носити його навіть при самих екстремальних погодних умовах і навіть занурення на глибину не більше одного метра. Даний прилад стане вашим персональним помічником як на тренуваннях, так і вдома. Він без праці і якісно виміряє ваш пульс, вкаже пройдену відстань і кількість спалених під час цього калорій. Від вас не потрібно переводити трекер в сплячий режим, вбудовані датчики самі визначать ваш час відходу до сну.

На монохромному дисплеї відображаються всі показники, а так само приходять повідомлення про вхідні дзвінки й смс. Носіння браслета дуже зручно, завдяки м’якому силіконовому ремінця, він не натирає шкіру, але в той же час дуже щільно сидить на зап’ясті.

 • Просте і легке управління.
 • Добре вимірює пульс і артеріальний тиск.
 • Стильний дизайн.
 • Зручний ремінець.
 • Довго тримає заряд і є його індикація на екрані.
 • Не всі смартфони підтримують коннект.

QS 100

Фітнес трекер з функцією пульсоксиметра, він визначає ступінь насичення киснем крові, а також вимірює артеріальний тиск і пульс в режимі реального часу. Даний браслет підтримує всі необхідні для спорту режими.

Веде облік не тільки ваших основних параметрів і щоденної активності, такий як пройдену відстань, кількість зроблених кроків і підраховані калорії. Він також автоматично стежить і контролює ваш стан під час сну.

Ви ніколи не пропустите важливого дзвінка або смс, завдяки висновку повідомлень на екран браслета.

 • Вбудований пульсоксиметр.
 • Сам переходять в нічний режим.
 • Контроль стану під час сну, якщо щось не так – сповіщає вібрацією.
 • Великий вибір кольорів.
 • Серйозних не виявлено.

GSMIN WR41

Відмінний фітнес браслет з тонометром по співвідношенню ціна – якість, контролюючий стан організму при фізичних навантаженнях. Трекер має датчики для вимірювання пульсу і АТ, дані з яких виводяться на екран.

Пристрій синхронізується зі смартфонами на базі андроїд і IOS за коштами Bluetooth, з якого можуть приходити повідомлення про вхідний дзвінок або надісланому повідомленні. Є вбудований калькулятор калорій. Дизайн універсальний, підходить як жінкам, так і чоловікам. Колір ремінця може бути чорним, синім або червоним.

Рівень вологозахисту IP67, що говорить про те, що в ньому не можна пірнати, але він здатний витримати пробіжки під проливним дощем. Ємність акумулятора становить 80 мАг, що дозволяє активно користуватися браслетом без підзарядки протягом тижня. У спокійному режимі автономність може досягати 14 діб.

 • Універсальний дизайн.
 • Функціонал.
 • Синхронізація з мобільними пристроями.
 • Відмінний екран, на якому видно все в будь-яку погоду.
 • Зручний ремінець.
 • Ні оповіщення про високий пульсі при бігу.

ZDK i8

Хороші смарт годинник, які стильно змодельовані, мають високий функціонал, що робить їх ідеальними для сучасних людей. Ця модель відмінно коннектітся з пристроями на платформі андроїд або iOS. Завдяки незамінним функцій, таких як крокомір, калькулятор калорій і постійний контроль артеріального тиску і пульсу ви з легкістю зможете тренуватися точно знаючи свої показники на даний момент, що зробить тренування продуктивніше.

Пристрій незамінний помічник під час фізичних навантажень або активного відпочинку.

 • Швидко заряджаються.
 • Водонепроникні.
 • Досить точне вимірювання пульсу і артеріального тиску.
 • Довго тримає заряд.
 • Невисока вартість.
 • Пластиковий ремінець, а не силіконовий.

Smart Bracelet М2

Стильний і практичний фітнес браслет з можливістю вимірювання тиску і невеликим дисплеєм, внизу нього розташована одна кнопка, за допомогою якої і здійснюється досить нехитре управління і підбір необхідної вам функції.

За допомогою Bluetooth з’єднання пристрій синхронізується з мобільним телефоном і видає всі дані на його екран при наявності встановленого спеціального додатку, за допомогою якого так само можна налаштовувати свої власні програми тренувань і вносити їх в пам’ять браслета.

Чи не дисплеї відображаються дані про пройдену відстань, спалених калорій, ЧСС, АТ, а також повідомлення про вхідні дзвінки й смс. В останньому випадку смарт браслет ще й подає сигнали за допомогою вібрації.

 • Простота управління.
 • Багато необхідних функцій.
 • Приємний дизайн.
 • Кілька колірних рішень на вибір.
 • Не дуже зручна застібка.

GSMIN WR11

Один з кращих смарт браслетів за відгуками власників з яким ваші заняття спортом стануть цікавіше і продуктивніше. Основне його завдання полягає в зчитуванні даних про ваш стан під час фізичних навантажень, таких як пульс, артеріальний тиск та ЕКГ. Також він здатний давати рекомендації, наприклад, про рекомендовану навантаженні протягом дня або необхідному відпочинку. Крім цього користувач сам може вказати потрібну ціль, наприклад, в день проходити не менше 3 кілометрів.

Діагональ екрану дорівнює 0.96 дюймів. Всі дані відображаються на ньому, а також встановлена ​​дата, час і індикація рівня заряду акумулятора. Апарат легко синхронізується з мобільними пристроями за коштами Bluetooth, сповіщаючи про вхідні дзвінки й інші повідомлення.

Акумулятора ємністю 90 мАг вистачає до 1 тижня активного використання, при більш щадному режимі час роботи може досягати 11 днів. Браслет виконаний з якісного силікону, який не буде передавлює і натирати вам зап’ясті, але в той же час фіксація досить щільна і надійна.

 • Яскравий кольоровий дисплей.
 • Широкий функціонал.
 • М’який і еластичний ремінець.
 • Швидка синхронізація з мобільними пристроями.
 • Гарна автономність (до 11 днів).
 • Висока вартість.

Порівняння характеристик і середньої ціни

Для більш зручного порівняння всіх фітнес браслетів 2019 роки з вимірюванням тиску, ми склали наочну таблицю, в якій привели найбільш важливі свідчення, а також середню ціну в популярних магазинах.

Як вибрати найкращий?

Для того щоб правильно зробити вибір на користь того чи іншого фітнес браслета вам, в першу чергу, необхідно прислухатися до себе і зрозуміти, що саме ви хочете отримати від пристрою. Кого-то, можливо, цікавить тільки функція шагомера, а хтось хоче бачити на своїй руці смарт годинник зі всілякими наворотами. У будь-якому випадку, відповідний варіант є для кожного з вас.

Будь фітнес браслет заснований на датчику, який уловлює рухів і іменується акселерометром. Спеціальна функція перетворює свідчення датчика в кілометри і кількість кроків. Більшість моделей підтримує функцію синхронізації з мобільними пристроями і спеціальними додатками, які будують графіки на підставі отриманих від трекерів даних і ведуть облік вашої фізичної активності.

При покупці рекомендуємо звертати увагу на наступні параметри:

 • функціонал . Всі фітнес трекери ведуть підрахунок кількості пройдених кроків і кілометрів, багато хто з них також здатні виміряти пульс і артеріальний тиск в режимі реального часу. Існують моделі, які контролюють ваш сон, самостійно визначаючи час відходу до сну і час початку пробудження. Дорожчі моделі ретельно укомплектовані різними функціями, серед яких GPS, що дозволяє вибудовувати маршрути і відстежувати місцезнаходження;
 • дисплей . Якщо раніше подібні пристрої не мали екранів, а якщо і мали, то коштували немалих грошей, то зараз вони є абсолютно у всіх моделях. Це зручно, так як всю інформацію видно відразу навіть без синхронізації зі смартфоном. При синхронізації ж на дисплеї з’являються повідомлення про вхідні дзвінки та смс. У найбільш дорогих трекерах є можливість установки заставок, виборі циферблатів для годинника і багато інших примочки;
 • автономність . Існують трекери, які необхідно перезаряджати раз в 3-5 днів, а є ті, яких вистачає на місяць використання;
 • захист від вологи . Є абсолютно у всіх трекерах, але має різну ступінь. Наприклад, браслет зі ступенем захисту IP 65 чудово справляється з пилом і попаданням води з різних сторін, зі ступенем захисту IP 67 – з легкістю витримує занурення на глибину до метра, а з IP 68 можна не знімати і при зануренні на велику глибину. Вибирати необхідно виходячи зі ступеня вашої активності;
 • додаткові можливості . Одні вібрацією нагадають вам про тренування, інші дозволяють складати графік фізичної активності, треті зіграють ще й роль будильника і розбудять вас вібрацією;
 • дизайн . У більшості випадків браслети не мають один від одного істотних зовнішніх відмінностей. Хіба що багато компаній-виробників випускають трекери з кольоровими ремінцями. Тому, ви з легкістю зможете підібрати найбільш відповідний під ваш стиль, щоб носити його постійно;
 • вартість . Вона істотно різниться на ринку, є моделі і по 20 доларів і по 200-300. Найчастіше, останні містять в собі найбільшу кількість можливо і зовсім не потрібних вам функцій. Придивіться і до недорогих моделей, в більшості випадків вони мають достатній набір функцій і нітрохи не поступаються в якості;
 • якщо говорити про фірму-виробника, то особливо хотілося б відзначити фітнес трекери від Smart Band, Jet Sport, QS, GSMIN, ZDK, Smart Bracelet.

Детальніше про критерії вибору дивіться на відео:

Якщо ви збираєтеся зробити кому-небудь подарунок, то найбільш недорогі моделі можна знайти і замовити на аліекспресс, але можуть виникнути проблеми з доставкою і тоді свою посилку ви будете чекати ще кілька місяців. Якщо ж у вас немає цього часу, то можемо порекомендувати замовити товар в інших інтернет-магазинах, наприклад:

Видача товару здійснюється в спеціальних пунктах, які є практично у всіх містах. Доставка при замовленні в цих магазинах займає від 2 до 5 днів.

На скільки точні свідчення тонометра в фітнес браслетах?

Показання з тонометра фітнес браслета і медичного збігаються на 60-80%. Похибка залежить від моделі, зовнішніх умов і складає від 10% до 45%. При вимірюванні артеріального тиску і пульсу за допомогою медичного апарату і трекера, перший завжди більш точний. Однак, другий прилад теж має місце бути, тому що не вимагає сторонньої допомоги під час вимірювання показників організму. Це, незрівнянно, є позитивним аспектом застосування їх на практиці.

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.