Їзда на велосипеді. Користь і шкода для чоловіків, жінок, для здоров’я серця, схуднення, фігури від катання. Норми, скільки потрібно їздити

0 19

Їзда на велосипеді і користь для фігури

Яка дівчина не хоче виглядати добре? Рано чи пізно жінка замислюється про те, щоб підкоригувати свою фігуру. Більшість використовують дієти, але правильно це робити за допомогою спорту і правильного харчування. Розглянемо, як велосипед може вплинути на фігуру.

Жіноча логіка проста: «Чим швидше, тим краще». Але швидких результатів без докладених зусиль не буває. У світі є дуже багато різних видів спорту, які дозволяють тримати фігуру в тонусі. Однак, виснажливі заняття в тренажерному залі, фітнес-аеробіка вимотують організм і тільки спочатку викликають почуття ейфорії.

Велосипедний спорт – вибір для тих, хто хоче з користю пошкодити час і мати красиву фігуру. Тривалі велопрогулянки впливають в цілому на весь організм. Але основне навантаження йде на стегна і сідниці. Проїхавши 5-7 км, ви відчуєте це. Велосипед дозволяє не тільки позбутися від зайвої ваги, але і запобігти появі «апельсинової кірки» в області стегон. Крім того, дуже продуктивно починають працювати легені, які насичуються киснем.

Що дають жіночій фігурі заняття на велосипеді?

Розглянемо більш детальний процес впливу велосипедної їзди на жіночу фігуру.

 1. Тренується загальна витривалість організму. Згодом будь-які інші фізичні навантаження організм переносить набагато простіше. Багато фітнес-інструктори стверджують, що велосипедна їзда є кращим вибором аеробного навантаження для жінок.
 2. Велосипед – вбивця жиру. Під час їзди локально включаються в роботу сідничні м’язи, які є центром зосередження жирового депо у багатьох жінок. Велосипед більше підходить для слабкої статі в плані корекції фігури (широкі стегна, короткі ноги).

 1. Велосипед – хороша аеробне тренування. Під час їзди на велосипеді можна витратити 350-500 ккал на годину. Якщо їхати в гору може вийти відмінна кардіо-тренування, а витрата калорій збільшиться в 1,5-2 рази, в залежності від градуси нахилу. Підрахунок такий: при максимальному навантаженні і тривалості тренування від 2 годин можна спалити до 1000 ккал, що дорівнює 100 грам підшкірного жиру.
 2. Зменшення целюліту. Багато жінок відзначають, що під час заняття велосипедним спортом прояв целюліту на 1-2 стадії при регулярних тренуваннях повністю зникають. Велосипед дозволяє позбутися від капілярної сітки на поверхні шкіри.
 3. Прискорення обміну речовин. Під час регулярних тренувань поліпшується обмін речовин, а це перший крок до схуднення і підтриманню стрункої фігури. З віком метаболізм сповільнюється, тому його потрібно стимулювати всіма способами. Швидкий обмін речовин – прискорений процес схуднення.

Як їздити на велосипеді, щоб схуднути?

Щоб велосипед приносив максимальну користь для фігури, потрібно вибрати таку модель, у якій рама буде на 10 см нижче талії. У цьому випадку розподіл навантаження на тіло буде рівномірним.

Колеса повинні бути не дуже великими, інакше навантаження буде мінімальною, а ефективність тренування знизиться. Тому краще вибрати вузькі колеса з металевим ободом. Велосипеди в каталозі Апорт можна легко підібрати по діаметру коліс і іншими параметрами.

Оптимальна швидкість руху для схуднення – 15-20 км / год. При такій швидкості ваш пульс повинен становити 120-150 ударів в хвилину. В середині тренування можна зупинитися і перевірити показник пульсу. Важливо, щоб він не виходив за межі 150 ударів в хвилину. Якщо це відбувається, значить поточна навантаження поки не для вас.

Доцільно їздити на велосипеді ввечері, коли спадає спека і можна спокійно зайнятися улюбленою справою. Катаючись на велосипеді при високій температурі, ви швидше втомитеся і при цьому не виконаєте заплановану навантаження. Займаючись з ранку, можна перевтомлюватися і протягом дня відчувати себе мляво. Тому найкращий час для велотренувань – вечір (после 19:00).

Прискорення (циклічність) дозволять підвищити ефективність. Основну частину тренування можна їхати на комфортної для вас швидкості. Але під кінець потрібно дати організму подвійне навантаження, збільшивши швидкість на максимум. На межі можливостей слід їхати в межах 1-2 хвилин. Таке навантаження задіє практично всі м’язи. Принцип навантаження такий: крутимо педалі на максимальній швидкості 30 секунд, далі повертаємося на комфортну швидкість і їдемо 2 хвилини. Повторюємо ці 2 етапи 3-5 разів. Така інтервальна тренування дозволяє задіяти максимум енергії, яка споживається в основному з жирових запасів.

Пересічена місцевість дозволяє посилювати навантаження. Їзда по рівній трасі без перешкод – стандартна тренування, а нерівності та перешкоди задіють більше зусиль. Для підготовлених користувачів можна перейти до наступного етапу – гірський велосипед. В цьому випадку навантаження буде ще вище. Спалюється близько 600-700 ккал на годину. Маунтінбайкінг розвивається величезними темпами серед чоловіків і жінок.

Скільки потрібно їздити, щоб підтримувати фігуру в тонусі?

Їзда на велосипеді відноситься до менш енерговитратним видів спорту, ніж пробіжка або аеробіка, тому їздити можна довго. Оптимальний час – 1-2 години в день. М’язи навантажуються рівномірно, стаючи винослівей. Займатися велоспортом можна щодня. Починати варто з 15-30 хвилин, додаючи кожен день ще по 10-20 хвилин. Якщо на наступний день після катання сильно болять м’язи і суглоби, на час потрібно припинити тренування, і дати можливість м’язам відновитися.

Вибираючи велосипед, ваше тіло буде підтягнутим, але за умови регулярних тренувань.

Чим корисний велосипед для жінок

7 хвилин Автор: Вероніка Прохорова 448

Будь-який вид спорту, в тому числі і велосипедний, покращує силу і витривалість організму. Найчастіше для жінок головною метою велотренувань стає не нарощування гір м’язів, а підтримка їх в тонусі і, звичайно, надання фігурі бажаною форми. Щоб від велопрогулянок була тільки користь, потрібно дотримуватися рекомендацій по інтенсивності і тривалості їзди. Про це ми розповімо трохи пізніше.

Частково завдяки велосипеду жінки прийшли до рівноправності: сукні, в яких незручно їздити, з часом змінилися брюками. Дами стали частіше використовувати цей вид транспорту, і в наш час жінки складають значну частину від загальної кількості велосипедистів!

Такий поворот подій привів нас до розгадки таємниці: що хочуть отримати дівчата від велоспорту і яку користь він їм приносить?

Вплив їзди на жіночий організм

 • Поліпшення функціонування серцево-судинної системи. У міру тренувань велосипед зміцнює серце, і за одне скорочення воно починає качати більший обсяг крові. Через це частота серцевих скорочень спортсмена менше, ніж у нетренованого людини.
 • Збільшення життєвої ємкості легенів. В процесі велосипедної їзди тренується діафрагма, яка стає більш пластичної, що сприяє більш глибокому вдиху.
 • Нервова система стає менше схильна до стресу. Як зауважують багато жінок і чоловіки, а також дослідники, катання на велосипеді формує стійкість до тривог і хвилювань. У сучасному світі у жінок багато проблем і турбот, які можуть привести до нервового зриву. Варто хоча б раз на тиждень виїжджати на велосипеді в ліс або просто безлюдне красиве місце, відразу стає тепло на душі і знижується розумова напруга!
 • Підтримка краси тіла та запобігання хвороб. Робота м’язів допомагає крові рухатися по венах, в зв’язку з чим ймовірність появи такої проблеми, як варикоз (застій крові), прагне до нуля. Також підвищується стійкість до поширених хвороб: ГРВІ, грип та інші. Здоров’я, як відомо, надає людині сяючий вигляд! Краса, якої так прагнуть домогтися жінки, може бути досягнута катанням на двоколісному другу.
 • Поліпшення обміну речовин. Внаслідок того, що при їзді витрачається велика кількість енергії, обмін речовин організму прискорюється, що допомагає знизити вагу.

Користь велосипеда для фігури

М’язові навантаження можна розподіляти таким чином, щоб м’язи сильно росли або ж ставали більш рельєфними. Останнє – це якраз те, що потрібно жінкам при схудненні. Як же досягти ідеальної фігури?

Циклічні аеробні навантаження дуже корисні для зменшення кількості жиру в шкірі. Відповідь на питання, як саме спалювати жир, не нарощуючи м’язи, криється в наступному:

1) Їздити потрібно, підтримуючи середній або високий каденс при їзді. Каденс – це частота обертання педалей. Чим швидше коротше педалі, тим ефективніше йде зайвий жир з організму.

2) Часто пийте. Пити потрібно просту чисту воду без газу. З потім йде багато рідини і солей з організму, а вода відновлює сольовий баланс і забезпечує органи людини поживними речовинами. Катання без пиття може завдати шкоди, наприклад, можуть початися проблеми з суглобами, підвищитися стомлюваність і інше.

3) Для повних жінок рекомендуються тривалі поїздки, але з дуже високим каденсом. Їзда з низьким каденсом сприяє росту м’язів, що вам поки не треба, якщо ви збираєтеся худнути.

4) Часта їжа малими порціями. Їжа – будівельний матеріал для наших клітин, а також джерело енергії для функціонування тіла. Деякі дівчата сідають на «дієту»: просто нічого не їдять. Це не правильно! Для додання стрункості вашому тілу потрібно правильно харчуватися і розподіляти фізичні навантаження. Без їжі будь-який вид спорту дасть не особливо великий ефект при схудненні. Тому потрібно скласти план прийому їжі, підрахувати кількість калорій, необхідних для стабільного обміну речовин. Для цих цілей в інтернеті існують численні калькулятори калорій.

5) Краще придбати напульсник, який буде вимірювати вашу частоту серцевих скорочень (ЧСС). Оптимальний пульс – 120-150 ударів в хвилину. Слідкуйте за вашим серцем: якщо ЧСС виходить за верхню межу (більше 150 ударів), то потрібно знизити швидкість. Якщо, навпаки, ваш пульс тримається на рівні, менше 120 ударів, збільште швидкість. Оптимальна швидкість руху – близько 15-20 км / ч.

Тренування на верстаті або тренажері

тренажер

Худнути можна і в тренажерному залі на спеціальному велотренажері. Єдине, що користь від цього в плані емоційного стану буде менше. Спортивний зал не дасть вам естетичного задоволення. А як же прекрасна природа: надихаюче спів птахів, тихий звук течії річки, відсутність шуму від автомобілів. Велотренування на природі не замінить ніякої спортзал!

Займатися на велотренажері треба обережно: є ризик отримання травм в суглобах. Якщо ви не хочете завдати собі шкоди, то бажано займатися з тренером.

верстат

Велосипедний верстат краще, ніж велотренажер. Він являє собою три валика, що рухаються навколо своєї осі. Задні два тримають заднє колесо велосипеда, а передній призначений, відповідно, для переднього колеса. На ньому, як і при їзді по вулиці, тренується вестибулярний апарат. Також верстат примітний тим, що він повністю імітує їзду по дорозі: ви просто сідаєте і їдете, руками (керма) і сідницями підтримуєте рівновагу, переключаєте швидкості. Якщо включити фільм на великому екрані, то можна відтворити атмосферу реальної поїздки на велосипеді! Це корисно і для фізичного, і для розумового стану людини.

Шкода від верстата може з’явитися тільки при неправильному каденс або незручною посадці велосипедистки.

Експеримент з схудненням

Німецькі дослідники провели цікавий експеримент: вони запропонували повним жінкам крутити педалі, так щоб жінки були при цьому голими під інфрачервоним випромінюванням. Результат показав, що опромінюються жінки набагато сильніше знизили свою вагу! Можливо, в майбутньому це буде використовуватися на практиці в фітнес-центрах, щоб збільшити швидкість зниження ваги.

Головне, поставити перед собою мету і не здаватися. Хочете ви схуднути або набрати м’язову масу, треба вірити в себе і в позитивні результати! Як відомо, мотивація – сильна річ, а якщо підкріпити її ефектом плацебо, ваша мрія стати стрункою буде до вас дуже близько!

Їзда на велосипеді: користь і шкода для здоров’я. Велосипедні прогулянки на свіжому повітрі

Заняття спортом благотворно впливають на фізичний і емоційний стан людини. Вони рятують від стресів, заряджають людину енергією і, що важливо, роблять фігуру більш привабливою. Але будь-яке навантаження на організм, крім позитивного впливу, може завдати шкоди здоров’ю. Так само як і їзда на велосипеді, користь і шкода якої описані в багатьох медичних і наукових виданнях. В яких випадках велосипедний спорт однозначно корисний і коли з ним необхідно бути більш обережним, варто розібратися докладніше.

У чому полягає користь велопрогулянок?

В контексті правильного способу життя велосипед і здоров’я – майже синоніми, оскільки збалансоване харчування і регулярні велопрогулянки – запорука відмінного самопочуття і привабливого зовнішнього вигляду.

Фахівці стверджують, що велосипедні прогулянки допомагають запобігти навіть розвиток варикозу, пояснюючи це тим, що під час їзди кров по венах починає рухатися набагато швидше, а постійні руху ніг не дозволяють їй застоюватися і утворювати тромби.

Також під час руху на свіжому повітрі легені починають працювати значно активніше, завдяки чому швидше очищаються від шкідливих речовин, які щодня вдихає людина в курному місті.

Шкідливий вплив велосипедних прогулянок

Як вже говорилося, не тільки позитивний вплив на людину робить їзда на велосипеді. Користь і шкода таких поїздок багато в чому залежить від їх тривалості та стану здоров’я людини.

Основною причиною негативного впливу на організм є неправильне і жорстке сидіння велосипеда. Під час їзди вага всього тіла спрямований на крижовий звід, який не розрахований на такі навантаження. Тверді і опуклі сидіння призводять до того, що артерії, що проходять через таз, знаходяться в стислому стані, внаслідок чого погіршується кровообіг в організмі.

У чоловіків в результаті передавливания судин і нервових закінчень в інтимних зонах страждає репродуктивна функція і виникають проблеми з ерекцією.

Варто підкреслити, що ці проблеми виникають в тому випадку, якщо велосипедні прогулянки регулярні і тривалі. Періодичні велопрогулянки на свіжому повітрі приносять набагато більше користі, ніж шкоди.

Схуднення з велосипедом

Окремо слід згадати про те, що регулярні велосипедні прогулянки стимулюють обмінні процеси в організмі і допомагають скидати зайву вагу без виснажливих дієт, тому такий спосіб схуднення сьогодні вельми актуальний. М’язи при їзді на велосипеді швидко підкачуються, набувають пружність, і фігура стає близькою до ідеалу. Зниження ваги відбувається за рахунок спалювання жирів, накопичених в організмі.

Людина з масою тіла до 50 кг на повільній швидкості (не більше 15 км / год) спалює близько 150-240 калорій, на швидкості 20 км / год – від 250 до 350 калорій, а їзда більше 25 км / год дозволяє позбутися від 500 калорій . При цьому високі спортсмени витрачають набагато менше енергії, тому з метою схуднення їм рекомендується крутити педалі якомога частіше.

Де можна покататися на велосипеді?

Плануючи власні вихідні, багато хто задається питанням: де покататися на велосипеді? При наявності власного велосипеда вибір місць для прогулянки не викличе особливих складнощів. Це може бути поїздка за місто, розмірене сімейне велопрогулянка по території лісу або парку, а, може бути, хтось вирішить відправитися в гори.

Як правильно вибрати велосипед?

На перший погляд, вибрати велосипед дуже просто, достатньо лише знайти вподобану модель. Але насправді цей процес має деякі нюанси, які необхідно врахувати, щоб їзда на двоколісному «друге» була комфортною і не завдавала шкоди здоров’ю.

Дуже важливо вибирати велосипед по зростанню, так як занадто маленька або, навпаки, висока рама неодмінно завдасть «удар» по хребту.

Якщо у людини зростання більше 185 см йому необхідно вибирати велосипед з розміром рами близько 54 см. Для спортсменів середнього зросту (170-180 см) можна вибирати раму висотою в 48 см.

Щоб правильно вибрати велосипед по зростанню, краще скористатися таблицею наведеною нижче.

Особливо уважно слід поставитися до вибору сидіння: воно не повинно бути занадто жорстким і опуклим.

Для людей з вагою більше 90 кг слід купувати моделі з алюмінію або надміцної сталі, так як карбонові рами призначені для навантаження до 80 кг.

Яким повинен бути велосипед для міста?

Велосипед для міської їзди повинен бути досить зручним, відрізнятися високим кермом і широким сидінням.

Для щоденного використання краще вибирати полегшені велосипеди, які легко спускати і піднімати по сходовому майданчику.

Не варто купувати дуже дорогі велосипеди, так як в цьому випадку доведеться переживати за збереження транспортного засобу, залишаючи його під стінами магазину або офісу.

Ланцюг на міських велосипедах повинна бути оснащена спеціальним захистом, що запобігає попадання в неї одягу.

Для їзди в дощову і брудну погоду рекомендується вибирати велосипеди з дисковими гальмами.

Моделі для міста повинні бути обладнані переднім амортизатором і мати кілька швидкостей.

Одяг для їзди на велосипеді

До вибору одягу для їзди слід підходити не менш серйозно, ніж до покупки самого велосипеда. Від неї залежить, наскільки комфортним буде прогулянка, тому вона не повинна сковувати рухи велосипедиста.

Багато спортсменів використовують велосипед взимку і влітку, відповідно вся одяг підрозділяється на теплу і легку.

На ноги можна купувати будь-яке взуття: кеди, кросівки, черевики – головне, щоб вони були вище щиколотки. Під взуття рекомендується надягати виключно бавовняні шкарпетки, так як в них ногам буде найбільш комфортно.

Також слід придбати спеціальне термобілизна (штани і кофту), яке в холодну пору року надаватися під основний одяг.

Щоб захистити руки від замерзання, використовують спеціальні спортивні рукавички з замшевого долонею.

Одяг для літніх прогулянок набагато простіше, тут підійдуть прості еластичні шорти і футболка.

За бажанням можна придбати велосипедний шолом і окуляри, які захищають очі від сонця.

Чи існують протипоказання для їзди на велосипеді?

Будь-який вид спорту має свої протипоказання. Не виняток і їзда на велосипеді, користь і шкода якої залежать від багатьох факторів. Прямими протипоказаннями до занять велосипедним спортом є:

 • різні захворювання суглобів;
 • наявність міжхребцевої грижі;
 • захворювання опорно-рухового апарату;
 • хвороби хребта;
 • захворювання серця;
 • проблеми з судинами;
 • аритмія.

Наявність одного з перерахованих захворюванням має стати приводом для консультації з лікарем з приводу можливості управління велосипедом. Також слід розуміти, що іноді навіть сама банальна застуда і закладеність носа можуть стати перешкодою для велопрогулянок. Саме тому, перш ніж сідати на велосипед, дуже важливо правильно оцінити стан свого здоров’я, щоб навантаження під час їзди не завдала ще більшої шкоди організму.

Кілька порад початківцям велосипедистам

Новачкам-велосипедистам будуть корисні деякі поради, які допоможуть запобігти виникненню проблем зі здоров’ям від раптових фізичних навантажень:

 • Не слід відправлятися на велопрогулянку відразу після їжі.
 • Кожен раз, збираючись у дорогу, необхідно взяти з собою питну воду, так як під час їзди на велосипеді часто хочеться пити.
 • Перед тим як сісти на велосипед, рекомендується проводити невелику розминку для суглобів.
 • Належна увага повинна приділятися власної безпеки. З цією метою рекомендується надягати яскравий одяг з наявністю світловідбивними елементів, які допомагають позначити велосипедиста в темний час доби.
 • Вкрай важливо наявність на голові захисного шолома, що запобігає отримання серйозних травм у разі падіння.
 • Для підтримки спортивної форми слід їздити на велосипеді не менше 2 разів на тиждень.
 • Збільшувати дальність поїздки потрібно поступово. Долаючи далекі дистанції, слід зупинятися для відпочинку.
 • Під час тривалих заїздів рекомендується періодично вставати з сидіння, щоб відновити кровотік в організмі.

На закінчення слід зазначити, що велосипеди стають все більш популярними, і не тільки серед завзятих спортсменів.

Багато хто вже зрозумів, що значно заощадити власний час і гроші в дорозі на роботу дозволить їзда на велосипеді. Користь і шкода від велопрогулянок в кожному випадку різні, але якщо правильно вибрати відповідну модель і поступово підготувати організм до навантажень, поїздки на велосипеді будуть приносити тільки задоволення.

Дорога до місця роботи на велосипеді зарядить людини масою позитиву і енергією, необхідною для продуктивного дня. А якщо врахувати, скільки калорій витрачається при їзді на велосипеді, то цілком можливо в недалекому майбутньому цей вид транспорту стане найпопулярнішим.

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.