DHEA. Інструкція по застосуванню, що це таке для жінок, чоловіків, S гормон при низькому, підвищеному АМГ, відгуки лікарів, де купити, ціна в аптеці

0 10

DHEA. Інструкція по застосуванню, що це таке для жінок, чоловіків, S гормон при низькому, підвищеному АМГ, відгуки лікарів, де купити, ціна в аптеці

DHEA: відгуки покупців, інструкція із застосування, плюси і мінуси використання, показання до прийому, форма випуску та дозування

У статті розглянемо інструкцію по застосуванню і відгуки до DHEA.

З давніх часів людство мріє знайти секрет еліксиру безсмертя – кошти для довголіття і вічної молодості, а між тим, дана речовина присутня в організмі в кожної людини – це дегідроепіандростерон сульфат (DHEA). Цей гормон називають праматір’ю всіх гормонів, оскільки саме він – прабатько всіх стероїдних і статевих гормонів. DHEA несе відповідальність за статевий потяг, ясний розум, пам’ять, фізичну витривалість і м’язову силу.

DHEA – що це?

Дегідроепіандростерон – поліфункціональний стероїдний елемент, який не належить до гормональних речовин. В організмі синтез DHEA проходить за участю ферменту 17-альфа-гідроксилази. Утворений раніше з холестерину прегненолон перетворюється цим ферментом в 17-гідроксіпрегненолон, перетворюється в дегідроепіандростерон.

DHEA, піддаючись впливу інших ферментів стероідогенних шляху, трансформується в андростендион і андростендиол, а також в дегідроепіандростерон-сульфат, в результаті – основний стероїд (С19), який секретується яєчниками і корою наднирників. Виділяється головним чином з сечею і становить головну фракцію 17-кетостероїдів. В процесі метаболізму цієї речовини в периферичних тканинах формується дигідротестостерон і тестостерон.

ДГЕА-С має порівняно невисокою андрогенної активністю, яка становить для несульфірованного гормону приблизно 10% від загального рівня тестостерону. Проте, його біологічна активність підвищується завдяки високих концентрацій в крові, які зазвичай в 100 або 1000 разів перевершують тестостерон, а також з-за незначної аффинности до зв’язує стероїди β-глобуліну. Зміст ДГЕА-С в крові є маркером вироблення андрогенів надниркових залоз.

Відхилення від норми

Низький рівень гормону характерний для гіпофункції надниркових залоз, високий ж – для карциноми або вирилизирующей аденоми, дефіциту 3β-гідроксістероід дегідрогенази і 21-гідроксилази, деяких випадків розвитку гірсутизму у жінок і т.д. Оскільки тільки незначна частина даного гормону виробляється статевими залозами, визначення рівня ДГЕА-С може допомогти в пошуку локалізації джерела андрогенів. Якщо у жінки відзначається високий рівень тестостерону, то за допомогою визначення рівня ДГЕА-С можна визначити, чи пов’язано це з захворюванням надниркових залоз або з патологіями яєчників. Секреція ДГЕА-С не може бути пов’язана з циркадних ритмів.

Плацебо контрольоване рандомізоване дослідження довело, що DHEA при прийомі перорально (у формі спортивних добавок) не робить впливу на зростання сили, м’язової маси і рівень тестостерону.

Відгуки про DHEA розглянемо нижче.

У чому користь?

Разом зі зменшенням DHEA знижується вироблення естрогену і тестостерону, що призводить до погіршення самопочуття і розвитку вікових змін організму. Щоб їх уповільнити або запобігти, рекомендується приймати медикаментозні препарати, що містять дегідроепіандростерон, яких на сьогоднішній день існує великий вибір.

За відгуками чоловіків, DHEA на сьогоднішній день дуже популярний саме в формі спортивних добавок.

Прийом його допомагає:

 • стабілізувати рівень гормонів, полегшити протікання менопаузи, нормалізувати менструальний цикл, усунути симптоматику кризи у чоловіків, допомогти поліпшити загальний стан при гормональних порушеннях;
 • зменшити ризик виникнення серцево-судинних захворювань – атеросклерозу, ендотеліальної дисфункції та метаболічного синдрому;
 • уповільнити старіння (зовнішнє і внутрішнє);
 • підвищити чутливість до інсуліну, знизити ймовірність розвитку діабету;
 • переробити зайві жирові відкладення, знизити вагу без почуття втоми і занепаду сил, підвищити або знизити апетит (гормональний збій може призводити не тільки до ожиріння, але і до дистрофії, анорексії і т.д.);
 • запобігти руйнуванню м’язових тканин, прискорити їх розвиток, за що даний гормон користується попитом серед бодібілдерів і спортсменів;
 • знизити ймовірність появи онкологічних процесів;
 • збільшити міцність кісток, активність остеобластів, запобігти розвитку остеопорозу;
 • поліпшити гидрацию волосся і шкіри;
 • підвищити імунітет після перенесених захворювань або хірургічних втручань;
 • усунути симптоми хронічної втоми, тривожність і депресивні стани, підвищити розумову активність, захистити головний мозок від дегенеративних захворювань;
 • зменшити ймовірність захворювання на СНІД.

Показання до застосування

Застосування DHEA потрібно для поповнення нестачі в організмі даного гормону і для допомоги в лікуванні деяких захворювань, пов’язаних з ним. Крім цього, такі медикаментозні препарати можуть бути призначені:

 • при аутоімунних патологіях, для підвищення імунного захисту після серйозних захворювань, при інфікуванні ВІЛ;
 • для стабілізації роботи надниркових залоз;
 • для поліпшення загального стану у літніх пацієнтів, уповільнення у них вікових змін;
 • для збільшення щільності кісток, при боротьбі з остеопорозом, для зниження ймовірності переломів в літньому віці;
 • для нормалізації розумової активності і емоційного стану.

Недолік DHEA, за відгуками, проявляється у вигляді гормональних порушень, погіршення самопочуття, дратівливістю і перепадами настрою.

Але оскільки дані симптоми можуть свідчити не тільки про дефіцит цього гормону, але і про низку інших патологій, для визначення концентрації дегидротестостерона потрібно звернутися до фахівця і здати аналіз крові на ДГЕА-С, який проводиться натщесерце.

Чим загрожує брак?

При виявленні нестачі гормону дегидротестостерона лікар призначає певний препарат цього гормону. Недолік ДГЕА може викликати:

 • зміна регуляції звуження і розширення судин, збільшення ймовірності виникнення гіпертонії, ІХС, цукрового діабету, атеросклерозу;
 • погіршення пам’яті, розвиток дегенеративних патологій мозку, депресію, психічні розлади, тривожність;
 • незворотні процеси передчасного старіння;
 • зниження імунітету, підвищення ризику виникнення імунних, онкологічних і інших небезпечних захворювань;
 • ожиріння, уповільнення метаболічних процесів;
 • м’язову дистрофію;
 • порушення гормонального балансу.

А надлишок?

Надлишок гормону, як показали наукові дослідження, не несе істотних побічних і токсичних ефектів. Оскільки ДГЕА відповідає за вироблення тестостерону, при тривалому прийомі медикаментозних препаратів DHEA в підвищеній дозі у жінок може посилюватися ріст волосся на тілі та обличчі. Про це свідчать відгуки про препарат. У відгуках чоловіки часто пишуть, що за рахунок підвищення естрогену може збільшитися груди. Крім того, надлишок цього гормону посилює сальність шкіри, провокує утворення вугрів і інших шкірних запалень, а також викликає дратівливість і стомлюваність.

Кращі препарати DHEA

Існує величезний вибір медичних препаратів з дегидротестостерона, серед яких можна виділити ті, які користуються найбільшою популярністю і займають лідируючі позиції на фармакологічному ринку. До таких засобів відносяться:

 1. NATROL DHEA 10 мг – БАД з низькою дозуванням активного елементу, рекомендований для прийому з метою профілактики нестачі дегидротестостерона, уповільнення процесів старіння і поліпшення мозкової діяльності, сприяє схудненню. За відгуками, NATROL DHEA зазвичай добре переноситься організмом. До складу даного медикаменту входить кальцій, який посилює щільність кісткових тканин і допомагає попередити розвиток остеопорозу.
 2. NATROL DHEA 25 mg. За відгуками, це дозування найоптимальніша. Засіб із середньою дозою, яке рекомендовано для стабілізації гормонального балансу і посилення властивостей імунітету, уповільнює вікові зміни. Так само як і склад попереднього медикаменту, складу даного препарату доповнений кальцієм. Виробляється у великій упаковці, що розраховане на 6 місяців прийому. Це є більш вигідною пропозицією для тих, кому належить тривала гормональна терапія, а також для сімейного застосування, де відразу кілька пацієнтів потребують прийомі цього засобу. З відгуками про NATROL DHEA краще ознайомитися заздалегідь.
 3. NATROL DHEA 50 мг – засіб з високою концентрацією активного елементу, яке призначене для заповнення вираженого дефіциту дегидротестостерона в організмі. Сприяє підвищенню імунітету і міцності кісток, нормалізації самопочуття. Уповільнює процес старіння, підсилює пам’ять, концентрацію уваги, допомагає боротися з депресивними станами. Як і інші медикаментозні препарати ДГЕА, цей продукт посилений додаванням до складу кальцію.

Згідно відгуками, DHEA 50 mg організм теж сприймає добре, побічних ефектів не спостерігається.

Інструкція по застосуванню

Приймати ДГЕА необхідно строго по інструкції або за призначенням фахівця. Як правило, рекомендується приймати по 1 капсулі 1 раз на день під час їжі. Дозування лікарського засобу залежить від мети, заради якої його приймають. Початкова дозування для жінок повинна бути не більше 5 мг, для чоловіків – 10 мг.

Відгуки про DHEA 50 мг цікавлять багатьох. Препарат багатьом пацієнтам рекомендують з метою уповільнення старіння і поліпшення пам’яті. Для лікування захворювань концентрація активного елементу зазвичай підбирається лікарем і буває вище. Максимальна доза – 50 мг на добу.

Протипоказання

Незважаючи на високу ефективність, користь і легку переносимість медикаментозних засобів з ДГЕА (детальна інструкція є в кожній упаковці), у них є протипоказання до прийому. Ліки з цим гормоном не можна використовувати при онкологічних патологіях або передраковий стан (наприклад, при дисплазії) шийки матки, яєчників і молочних залоз у жінок, у чоловіків – передміхурової залози, а також при зниженому рівні ЛПВЩ ( «корисного» холестерину).

Вагітним і годуючим жінкам

При вагітності і лактації фахівець може призначити прийом ДГЕА, але лікування в даному випадку буде здійснюватися під суворим контролем лікаря. Самостійно приймати рішення про застосування DHEA, як і будь-яких інших гормонів, при вагітності категорично заборонено. З обережністю приймати подібні медичні засоби необхідно також людям, що страждають порушенням функціонування щитовидної залози і надниркових залоз, а також у віці до 18 років.

За відгуками, DHEA з 25 років і вище максимально ефективний.

Плюси і мінуси

Препарати з даними гормоном мають переважна більшість плюсів. У відгуках пишуть про їх безумовною користь. Жінки найчастіше застосовують такі засоби з метою омолодження, поліпшення самопочуття при клімаксі, коригування менструального циклу, а чоловіки – для збільшення витривалості при заняттях спортом, підвищення лібідо і нормалізації статевих функцій.

Мінусом відзначається у відгуках тільки те, що при прийомі таких медикаментів необхідно постійно контролювати рівень гормону в організмі, оскільки при надмірному його утриманні часто спостерігається протилежний ефект.

Застосування при низькому АМГ

За відгуками, DHEA при низькому АМГ допомагає швидко.

Антимюллерів гормон – важливий жіночий маркер, який вказує на здатність до зачаття. Визначення показників АМГ допомагає зрозуміти, наскільки скоро настане клімакс у жінки, чи є шанс на народження дитини із застосуванням ЕКЗ. Аналіз на Антимюллерів гормон вкрай важливий при терапії безпліддя: результати дають зрозуміти, чи є в яєчниках фолікули, з яких може дозріти яйцеклітина.

При низькому рівні даного гормону часто призначаються медикаменти DHEA, що обумовлено їх здатністю стимулювати гормональні процеси в організмі на рівні репродуктивної системи. Вони нормалізують рівень статевих гормонів і підвищують шанси до зачаття.

Відгуки про DHEA

Чоловіки, які використовували дані лікарські препарати, залишили багато позитивних відгуків. В першу чергу це люди, які активно займаються спортом, в тому числі бодібілдінгом. Чоловіки спостерігали, що при прийомі гормону у них значно підвищувалася витривалість організму, з’являлося відчуття активності.

Крім того, за відгуками про DHEA, після певного періоду прийому відзначалася нормалізація статевої функції, особливо у тих чоловіків, які мали проблеми з потенцією. Ще вони помічали, що зменшилася випадання волосся, яке часто спостерігається у чоловіків після 35 років, і пов’язано це зі зміною гормонального статусу організму.

DHEA – мати гормонів. Прийом при АМГ менш 1.0

Девчулі привіт! Планую купити DHEA, природно з iHerb, по-перше там є шанс потрапити на якісне, по-друге у нас просто їх не продають, а замовляти з «лівих» сайтів я не практикую.

Спочатку цитати з того ж iHerb, цитати з ідеї живих людей, я не сильна в сайті iHerb, замовлення буде першим:

«Опубліковано marysia дек 16, 2013 | перевірена покупка
ДГЕА- мати гормонів. Якщо існує протиотрута від старіння, то це може бути ДГЕА. Підвищення статевого потягу, оновлення енергії і витривалості, прояснення розуму, поліпшення пам’яті-всі ці ефекти приписують відновленню ДГЕА. На той час, як нам виповнитися 70 років у нас залишається всього 10% того, що ми мали в 25. Гарне здоров’я пов’язано з юністю і високою концентрацією ДГЕА в крові. Навіть у молодих людей можуть бути низькі показники ДГЕА. Найчастіше ДГЕА прописують людям при хронічній втомі, ослабленому імунітеті, раку, серцевих захворюваннях, для скидання ваги, підвищення лібідо, так само для поліпшення пам’яті і підйому настрою. Блиск в очах, гнучкість все це так само ДГЕА. Цей препарат приймає моя мама. Все відмінно, побочек немає. Я брала 7-кето – це метаболіт ДГЕА, так як боюся побочек у вигляді зростання волосся на обличчі.
»Для тих у кого низький АМГ
Опубліковано ZetaZeta Листопада 05, 2016 | Перевірена покупка
Рекомендований до прийому при підготовці до процедури ЕКЗ для жінок з низьким АМГ (менше 1). Він збільшує число антральних фоликулов, омолоджує яєчники. Волосся звичайно після його прийому – жирні … просто жах :))) прямо підлітковий вік згадала :))) але лікар каже, що це як раз говорить про те, що препарат – працює. Зверніть увагу, препарат заборонений для жінок з СПКЯ.

»
Супер.
Опубліковано Клієнт iHerb Липня 16, 2017 | перевірена покупка

«Підвищує лібідо
Опубліковано Клієнт iHerb Жовтня 22, 2017 | Перевірена покупка
Приймаю за рекомендацією лікаря генетика для поліпшення ЯК, результати ще не скоро побачимо, але сподіваюся що вони будуть. А поки є тільки підвищення лібідо, що дуже навіть не погано, а з мінусів, це дуже жирне волосся і шкіра обличчя. Чим рятуватися від цієї проблеми, поки не вирішила, тому доводиться мити голову щодня, що для мене не властиво, тому що волосся довге і густе і раніше зберігалися чистими до трьох днів. Равда, амг піднімається.

»
Відмінно
Опубліковано Клієнт iHerb Квітня 26, 2017 | Перевірена покупка
тривалий стрес відбиває у мене все бажання і знижує сексуальність, п’ю цей препарат для підвищення лібідо. Для мене лібідо це не тільки секс і флірт, а ще творчість і інтерес до життя. Перші результати з’являються протягом тижня. Рекомендую перед прийомом здати аналіз на гормон ДГЕА, аналіз коштує 500 руб. в будь-якій лабораторії і тільки при знижених значеннях пити ці таблетки, це хоч і стероїдні, але гормони.
Поділитися

Чи був цей відгук корисним для Вас?
Поскаржитись

Ось далеко не всі відгуки, є звичайно і не такі позитивні, а тепер увага питання:

Хто купував, користувався? Кому допомогли в підняття АМГ як такого, а головне кому поліпшили антральні фолікули і відповідно якість ЯК, у кого вийшло після нього вагітність, не має значення яка природна або ЕКЗ. Природно я приймати не його одного планую, омега, Д3, фольку, Е вітамін, магній, все пропиваю черзі, вивчаю нову інфу. Нещодавно прочитала що корисна в моєму випадку лужні мін.води. Почала пити. Рекомендовано приблизно 600мл в день.

Девчулі чекаю сподіваюся і вірю на ваші думки і звичайно відгуки.

Замовити думаю найближчим часом, як раз до приходу місячних повинні прийти. Зроблю аналіз на ДГЕА і буду застосовувати.

Мало не забула, якщо хтось брав уже на iHerb, які брали якщо сподобалися?

DHEA: що це таке, як правильно приймати, протипоказання

ДГЕА – це натуральний гормон, які виробляється корою наднирників. Залежно від потреби організму він може перевтілюватися в статеві гормони. Така добавка має найсильніший ефект при боротьбі зі старінням. Крім цього, речовина впливає благотворно на кісткові тканини, роботу нервової системи. На цьому грунті у багатьох виникає питання про те, яке дія DHEA і що це таке?

Що таке ДГЕА?

Дегідроепіандростерон – це натуральний гормон. Залежно від потреби організму він може перетворюватися в тестостерон або естроген. Ця речовина здатна запобігти або змінити хід протікання хвороб, пов’язаних зі старінням.

В організмі людини цей гормон спостерігається в рідкому вигляді. Його обсяг можливо дуже просто виявити завдяки аналізу слини. Вироблення цієї речовини в організмі найбільш динамічна у віці 20-25 років. Після 25 його виробництво йде на спад.

Вироблення речовини в організмі у жінок відбувається набагато протяжні, ніж у чоловіків. Синтез ДГЕА у жінок до 50 років знижується практично в 2,5 рази. До 65 років виробництво знижується до 33% від норми. У чоловічої статі зниження спостерігається до 22%. Цим і пояснюється більш тривала тривалість життя жіночої статі.

властивості речовини

DHEA має масу корисних властивостей. До них можна віднести:

 • підвищує імунітет людина;
 • знижує ризик виникнення серцево-судинних недуг;
 • налагоджує контроль рівня цукру в крові;
 • позбавляє від зайвих жирових відкладень;
 • виявляє рівень статевої активності людини;
 • знижує ризик прогресування цукрового діабету;
 • запобігає остеопорозу;
 • додає енергії організму;
 • знижує ефекти стресового гормону, який прискорює процеси старіння.

Важливо! Правильне вживання препаратів, що містять цю речовину, не завдасть шкоди здоров’ю.

застосування

Препарати, багаті Дегідроепіандростерон, застосовуються при:

 • надмірній вазі;
 • стресах і депресіях;
 • остеопорозі;
 • розсіяному склерозі;
 • недугах серцево-судинної системи;
 • цукровому діабеті;
 • Гормони зміни;
 • пігментація епідермісу;
 • СНІД;
 • хвороби Альцгеймера;
 • профілактиці доброякісних і злоякісних новоутворень.

Добавка ефективна тільки при правильному застосуванні. Саме тому необхідно проконсультуватися з лікарем.

Користь для кісток

Серед гормонів проти старіння ДГЕА має найголовнішу роль. Гормон здатний перемогти остеопороз. Ця речовина виступає одинарним гормоном, який може запобігати розкладання кісткових тканин. При цьому гормон підштовхує утворення нових міцних тканин.

Чим вище рівень речовини, тим щільніше кістки людини. Так як рівень ДГЕА з віком знижується, то його вживання обов’язково. Це допоможе уникнути остеопорозу. При прийомі коштів поліпшується щільність кісток.

ДГЕА для жінок

Безліч досліджень довели користь речовини для жінок. Особливо корисний Дегідроепіандростерон при клімаксі. У цей період робота яєчників у жінок практично припиняється. Знижується виробництво статевих гормонів. Момент менструальної паузи супроводжується дуже неприємними симптомами:

 • емоційна нестійкість;
 • зниження сексуального потягу;
 • зниження концентрації уваги.

Прийом цієї добавки допоможе відстрочити менопаузу і знизити інтенсивність проявляються ознак.

Жінки набагато частіше стикаються з таким захворюванням, як остеопороз. Прогресує така недуга через брак кальцію в організмі. Він вимивається з кісток, наслідком чого стає надмірна їх ламкість. Дегідроепіандростерон допомагає зміцнити і сформувати кісткові тканини. Ця речовина в поєднанні з кальцієм і вітаміном D3 значно підвищують щільність кісточок. Найбільший ефект помічається саме у жіночої половини.

ДГЕА для чоловіків

З віком у чоловіків знижується рівень природного тестостерону. Це робить украй негативний вплив на роботу серцево-судинної системи. Значно зростає рівень холестерину, що призводить до появи бляшок в артеріях. Просвіт значно зменшується.

Чоловіки, які приймають препарати з ДГЕА, починають відчувати себе набагато краще. Підтримується необхідний рівень чоловічих гормонів в похилому віці. Завдяки цьому можливо уникнути безлічі серцево-судинних недуг.

При вживанні медикаментів, що містять цю речовину, нормалізується гормональний фон у молодих людей. Значно підвищується сперматогенез. У зрілому віці покращується сексуальна активність.

Препарати з Дегідроепіандростерон допомагають природним чином наростити м’язову масу. При цьому підвищується витривалість організму.

Як приймати?

Приймати ДГЕА необхідно для підтримки гормону в нормі. Не можна перевищувати її. Рекомендується починати прийом з малої дози. Вона становить 5 мг для жіночої половини і 10 мг для молодих людей.

Дозування може поступово збільшуватися. Робити це слід вкрай обережно. Перед прийомом будь-яких препаратів з вмістом цієї речовини необхідно звернутися до лікаря.

Максимально допустима доза вважається 25 мг в день. Якщо приймати таку кількість речовини, то можна відчути максимальний терапевтичний ефект.

У разі перевищення зазначеної норми спостерігається ураження печінки. Прийом ДГЕА повинен супроводжуватися додатковим вживанням вітамінів С і Е, а також селену. Ці речовини захищають печінку від окислення.

Протипоказання

Незважаючи на те, що Дегідроепіандростерон дійсно ефективний і має масу корисних властивостей, він володіє деякими протипоказаннями. Обмеження у використанні є, так як у деяких людей зростає ризик появи сторонніх реакцій. Протипоказання говорять про те, що забороняється приймати препарати з ДГЕА наступним особам:

 • жінкам, які виношують плід;
 • годуючим матерям;
 • молодим людям, які страждають на рак простати;
 • жінкам у яких спостерігається рак яєчників.

У абсолютно здорових людей також можуть виникати неприємні симптоми. Сторонніми ефектами виступають:

 • зростання волосяного покриву на обличчі у жіночої половини;
 • гіпертензія;
 • роздратування печінки;
 • виникнення прищиків у чоловічої половини.

Вся симптоматика зникає після відміни прийому медикаменту.

При передозуванні медикаментом у людей виникають побічні ефекти. Дослідження відзначають появу прищиків при вживанні збільшених доз всередину. Це не впливає абсолютно на всіх. Це стосується прийому препарату в дозуванні 50 мг. В основному препарат розглядається як безпечний для здоров’я.

З усього вищесказаного можна зробити висновок, що Дегідроепіандростерон виступає вкрай корисною добавкою. Речовина необхідно при остеопорозі, так як зміцнює кісткові тканини і запобігає ламкість кісток. Тому жіночої статі похилого віку необхідна ця харчова добавка.

Перед застосуванням обов’язково необхідно отримати рекомендації фахівця. Тільки лікар зможе призначити кратність прийому і необхідне дозування. Вони призначаються відповідно до стану пацієнта, статевої приналежності і віку.

 

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.